21.12.2019_________
Дарунок родини Мицик
Університет пишається своїми видатними науковцями, а бібліотека – відданими читачами. Саме таким був Леонід Павлович Мицик – геоботанік, еколог, доктор біологічних наук, професор кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології і постійний читач бібліотеки з більш ніж 30-річним стажем. За життя професор дуже часто навідувався у бібліотеку і неодноразово дарував нам книги та журнали з різних галузей знань. Сьогодні родина Леоніда Павловича: його дружина, донька та онучки продовжили цю традицію і зробили нашій бібліотеці дуже приємний та цінний дарунок – вагоме книжкове зібрання з бібліотеки професора. Це понад 200 фахових видань з біології, екології, ґрунтознавства та дослідження дерну і газонів. Вшановуючи пам'ять Леоніда Павловича Мицика ми дуже дякуємо за цей дарунок і вважаємо, що він стане у нагоді багатьом студентам і науковцям України, а творчий доробок вченого буде кращим пам'ятником його плідного життя.
19.12.2019_________
Зустріч з мистецтвом
13 грудня 2019 року в Науковій бібліотеці відбувся захід: «Зустріч з мистецтвом», присвячений 145-річчю від дня народження М.К.Реріха, 140-річчю від дня народження О.І.Реріх, 115-річчю від дня народження С.М.Реріха. Хочемо від всього серця подякувати Дніпропетровському міському Реріховському товариству за допомогу в підготовці та за всебічну підтримку. Приємно було отримати й подарунки. Дякуємо Губці Ользі Олександровні за можливість ознайомитися з творчістю сім'ї Рерихів. В програмі заходу Ольга Олександрівна демонструвала цікавий відеофільм про сім'ю Реріхів та презентувала «Життя і творчість С.М.Реріха та його зустріч з конструкторами КБ Південне» за програмою «Інтеркосмос».
Докладніше...
27.11.2019_________
22 листопада у клубі «Жіноча академія» відбулося чергове засідання, присвячене петриківському розпису. Запрошеною гостю клубу стала викладач художньої школи Тетяна Василівна Проніна. Вона продемонструвала свої роботи та провела невеличкий майстер-клас для співробітників бібліотеки. Усі присутні виявили неабиякий талант і натхнення, розфарбовуючи листівки, що підготувала для них Тетяна Василівна. Більше...
22.11.2019_________
21 листопада - день Гідності та Свободи.
Наукова бібліотека запрошує бажаючих ознайомитися в читальній залі соціально-гуманітарних наук (к. 406) з книжково-журнальною виставкою "Майдан. Обличчя свободи."
Український майдан 2013-2014 рр. став символом боротьби, символом утвердження прагнень українців до європейських цінностей, і за цю боротьбу, за нашу свободу і оновлення заплачено страшну ціну. Своє життя віддали найкращі, в більшості молоді, сильні ті, що тільки починали жити.
Увазі користувачів пропонуються книги, фотографії, періодичні видання, в яких відображені події, що відбувалися з першого дня українського Майдану.
Фотолітопис відкритий на частину "Майдан: сторінки живої історії".
13.11.2019_________
Ліцеїсти в гостях у бібліотеці
7 листопада наукову бібліотеку відвідали дві групи учнів 8 класу Фізико-математичного ліцею ДНУ імені Олеся Гончара. Веселий юначий натовп заполонив широкий вестибюль бібліотеки та, коли розпочалась екскурсія, перший гомін поступово змінила зацікавлена тиша. Юні відвідувачі побачили перші книги Катеринослава, а саме енциклопедії, наукові видання та підручники кінця ХVІІІ ст. з історії, географії, математики тощо.
Більше...
21.09.2019_________
Осінь. Зворушлива пора...
Золотими блискітками горять жовті листки, палають багряні клени та червоні кетяги горобин.
Зачаровує осінь яскравими фарбами та красивими ліричними віршами.
В читальній залі соціально-гуманітарних наук підготовлено книжково-ілюстровану виставку: "Барвиста осінь" і виставку-інсталяцію: "Чарівна осінь в гості завітала".
Ласкаво просимо ознайомитися з виставкою (кімната 406, 4 поверх). Впевнені, що кожен повніше відчує легкий смуток і світлу ностальгію, сонячний промінь крізь хмари, барвисті хризантеми і жовте листя, яскраві павутинки бабиного літа, які мов срібні струни зачепить вітер і зазвучить чарівна сімфонія, яку можна назвати одним словом – Осінь...
І саме в бібліотеці обов'язково на зміну осінній депресії прийде справжній осінній настрій. Кожен вибере книгу для себе і осінь стане теплішою. Завітайте до нас.
Матеріал підготувала співробітник читальної зали Сюх О.М.
17.09.2019_________
«Дніпровські посиденькі»
14 вересня наше місто Дніпро святкувало свій 243-й День народження. З такої нагоди у центрі міста зробили суцільний розважальний майданчик. Цікавих локацій було дуже багато. Бібліотека була присутня у Сквері Героїв, де проходили «Великі дніпровські посиденьки». Кожного року бібліотеки області збираються для привернення уваги мешканців міста до їх сучасних можливостей, унікальних фондів, інноваційних послуг, що вони надають місцевим громадам. Візитною карткою Наукової бібліотеки цього року стали бібліографічні видання (покажчики, путівник) та наукові дослідження співробітників Є.М. Самінського, С.В. Кубишкіної та Л.М. Лучки. Докладніше...
12.09.2019_________
Читальна зала природничо-технічних і економічних наук запрошує читачів на тематичний перегляд періодичних видань за темами: «У світі науки» і «Здоров'я і харчування».
Докладніше...
Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду!
28.08.2019_________
Легенда університету
27 серпня виповнилося 100 років від дня народження відомого на світовому рівні вченого, дійсного члена АН УРСР, лауреата Державної премії СРСР, першого Героя Соціалістичної праці серед ректорів університетів України, ректора, що обіймав цю посаду найдовший в історії університету термін - 22 роки, Володимиру Івановичу Моссаковському. Більше...
23.08.2019___________
24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто проголосила Акт про незалежність
Ураїни. Територія держави була проголошена єдиною та неділимою. На території України мають чинність виключно Конституція та закони України.
В рамках проведення заходів,присвячених цій даті у читальній залі соціально-гуманітарних наук з 22 серпня по 2 вересня, розгорнуто книжкову експозицію: "Незалежна і єдина будь навіки, Україно!". Книги представлені на виставці, розповідають про доленосні етапи державотворення в Україні.
Більше...
10.07.2019__________
Читання влітку
Літо і читання - велика тема. Читати, не читати, читати потроху - діапазон можливостей для людей у відпустці великий. Але ми переконані, що читати слід будь-коли і літо - не виняток тому, що у сучасному світі отримання знань не закінчується ніколи, і влітку теж. Більше...
Ми запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з багатогалузевими книжковими та періодичними фондами (понад 2 млн. томів), попрацювати з необхідною літературою, отримати інформацію з найрізноманітніших питань. (Докладніше ...)
У комп'ютерному класі бібліотеки ви зможете ознайомитися з електронною бібліотекою (підручники та ін. книги). Є доступ до інтернету через локальну мережу та Wi-Fi.
20.06.2019__________
Міжнародний рік мов корінних народів
Міжнародні роки – один із видів спеціальних заходів і пам'ятних дат ООН. Перший міжнародний рік був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1959 році. 2019 рік Організація Об'єднаних Націй оголосила роком «Мов корінних народів» щоб привернути увагу до гострої проблеми втрати цих мов. Корінні народи — народи, які проживають у багатоетнічних суспільствах незалежних країн і є нащадками тих, хто населяв країну або географічну область, частиною якої є дана країна. Більше...
11.06.2019__________
Пушкін і Україна
Таку назву має виставка присвячена 220-й річниці відомого поета. «Навесні 1820 року курними і безлюдними катеринославськими вулицями, що буйно поросли бур'яном, ходив великий російський поет Олександр Сергійович Пушкін». Так починається невеличке за обсягом, але дуже цікаве історико-краєзнавче видання 1959 року вчителя та автора з солідним стажем, на рахунку якого чимало публікацій в місцевій періодиці, Юрія Нємченка «О.С. Пушкін в Катеринославі».
Більше...
16.05.2019_________
Свято української душі
Свято Дня вишиванки зародилося у 2006 році. Одна із студенток Чернівецького національного університету запропонувала обрати день і всім університетом одягнути вишиванки. Надалі свято поширилося на освітні заклади.
Піком поширення в Україні дня вишиванки вважається 2015 рік. Його святкують щороку у третій четвер травня. Більше...
День вишиванки в Україні
Свято вишиванки підпадає на кінець весни, а значить, можна сміливо демонструвати ошатний національний одяг. З року в рік це свято проводиться в третій четвер останнього весняного місяця. Таким чином, День вишиванки 2019 Україна зустріне 16 травня.
Вперше з ініціативою відзначати День вишиванки виступила в 2006 році студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. На цю ідею її надихнув друг, який постійно носив вишиванку. Дівчина запропонувала своїм однокурсникам в один з днів прийти на заняття в національній сорочці. Незабаром ця ініціатива хвилею прокотилася по всій Україні, і тепер в теплий весняний день на вулицях багатьох міст країни все частіше можна побачити людей, одягнених в національне українське вбрання. Історія вишиванки в Україні нараховує вже не одну сотню років. У кожному регіоні зберігалася своя специфіка, кольори, орнамент і техніка виконання вишивки. Більше...
14.05.2019_________
05.05.2019_________
Наукова бібліотека вшановує Героїв університету
9 травня виповнюється 74 роки з дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. До цієї дати відділ обслуговування науковою літературою підготував експозицію «Герої університету».На самому початку війни уже 23 червня 1941 року відбувся загально університетський мітинг, на якому було прийнято резолюцію, що професорсько-викладацький колектив та студенти вважають своїм обов'язком стати на захист Батьківщини. Більше ніж 600 чоловік за призовом, чи добровільно пішли на фронт. Серед перших були професори – А.В. Новосьолов, А.К. Василевський, М.Д. Сухоносенко; доценти – М.І. Алхімов, Г.П. Бистріцький, І.П. Луб'янов, Д.П. Пойда,; викладачі та асистенти – М.Р. Миронов, Д.Г. Юрко, А.І. Земляний, О.Д. Рева, С.П. Федій, Я.О. Бойко.
Більше...
06.04.2019_________
Шановні викладачі та студенти факультету медичних технологій, діагностики та реабілітації!
Наукова бібліотека пропонує до вашої уваги виставку фахових журналів, яка знаходиться у читальному залі природно-технічних та економічних наук (кімната 419).
03.04.2019_________
65 років КБ «Південне»
10 квітня 2019 року виповнюється 65 років від дня заснування Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля». Відділ наукової літератури приготував виставку книг до ювілею КБ «Південне», на якій представлені видання, що розповідають про видатних ракетобудівників Дніпра і України та про становлення і діяльність космічної галузі України. Більше...
27.03.2019_________
Міжнародний день театру святкують щорічно 27 березня з 1962 року. Рішення про святкування цієї дати було прийнято у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО.
Змінюється життя, але театр, як і раніше, пробуджує добрі почуття, піднімає людину над буденністю, сприяє гуманізації суспільства, формує естетичний смак і розширює світогляд. Більше...
16.03.2019_________
До 90-річчя від дня народження
З любов'ю і пошаною наукова бібліотека демонструє ювілейну виставку до 90 річниці з дня народження доктора історичних наук, професора ДНУ, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Міжнародної Слов'янської Академії наук (США), проректора з наукової роботи Острозької Академії, голови Острозького осередку Українського історичного товариства, керівника Острозького відділення імені М.С. Грушевського Інституту археографії і джерелознавства, засновника сучасної джерелознавчої школи Миколи Павловича Ковальського.
Серед визначних діячів вітчизняної науки Миколі Павловичу належить особливе місце, проте цінність особистості визначається не стільки посадами, скільки її власними якостями які вона виявляє у служінні загальному благу. Про це свідчить значний науковий доробок Миколи Павловича: більш ніж 529 друкованих праць, під його керівництвом захистили дисертації 28 аспірантів та докторантів. Він виховав цілу плеяду істориків серед яких Г.К. Швидько, А.Г. Болебрух, С.М. Плохій, Ю.А. Мицик, В.А. Брехуненко, Ю.А. Святець, В.І. Воронов. За свою активну працю нагороджений знаком «Відмінник освіти України» та медаллю Президента України «Захиснику Вітчизни». Для цілого покоління українських істориків він був не лише зразком наукової сумлінності, відданості справі, бурхливої енергії та професійного ентузіазму. Він був і залишається великим Учителем.
15.03.2019_________
14 березня до Дня українського добровольця у науковій бібліотеці відбулася творча зустріч з українським поетом Володимиром Тимчуком.
Володимир Тимчук – письменник, перекладач, лауреат премії ім. Б. Хмельницького за краще висвітлення військової тематики в творах літератури та мистецтва (2016). Він також – офіцер Збройних сил України, підполковник, кандидат технічних наук та старший науковий співробітник.
Володимир Тимчук розповів про свою творчу біографію, поділився роздумами про життя.
«Коли розпочалася війна з РФ, то відчув, що треба щось писати… Відчув запит громадськості на це. Але водночас довго не міг почати писати – десь з півроку, – каже Володимир Тимчук. – Тому на початку я занурився в світ британської окопної поезії часів І світової війни. Почав перекладати…»
Гість зачитав декілька віршів зі своєї нової збірки «Вогнити! Вижити! Перемогти!», яку він презентував на цьому заході.
По закінченні зустрічі Володимир Тимчук подарував свої книги Науковій бібліотеці ДНУ.
Зустріч відбулась у неформальній, дружній атмосфері. Колектив бібліотеки побажав автору творчих успіхів та вдячних читачів.
7.03.2019_________
У Міжнародний жіночий день вже стало прекрасною традицією дарувати жінкам букети квітів. Що ми знаємо про квіти?
Дізнатися більше про квіти, їх мову, умови вирощування та особливості складання квіткових композицій ви зможете переглянувши виставку під назвою «Квіткова феєрія», що підготовлена відділом наукової літератури до жіночого свята. Це більше 20 цікавих, яскравих та змістовних примірників книг з декоративного садівництва, квіткового етикету та мистецтва флористики у різних техніках. Також у відділі демонструються ще дві експозиції комплементарні до неї – «Український живопис» та «За законами мистецтва». Більше...
6.03.2019_________
Дорогі жінки, шановні колеги!
Прийміть наші найщиріші вітання з чудовим весняним святом – Міжнародним жіночим днем 8 Березня!
Щиро бажаємо вам сердечного тепла, весняного настрою, родинного достатку, миру, благополуччя, творчого натхнення!
До свята Весни, Краси і Любові в читальній залі соціально-гуманітарних наук підготовлено книжково-журнальну виставку: „Жінка – це гордість і велич світу” і виставку-інсталяцію: „Прекрасні обличчя ХХ століття”.
Ласкаво просимо до нашої читальної зали (к. 406) ознайомитися з виставкою. Більше...
Матеріал підготувала співробітник бібліотеки Сюх О. М.
26.02.2019_________
Нестандартний формат лекції
14 лютого до відділу рідкісних видань бібліотеки було запрошено студентів першого курсу хімічного факультету спеціальності «харчові технології» (14 осіб). Для них у нестандартному форматі було проведено лекцію на тему «Кухні народів світу».
У першій частині заняття заступник директора розповіла про рідкісні та сучасні видання за визначеною тематикою. Зокрема, вона зупинилась на підручниках, за якими навчались студенти Катеринославського реального училища, на унікальному примірнику серії «Химическая технология» (1871 р.) та матеріалах з'їзду виноробів 1902 р.
Друга частина заходу була присвячена огляду наукової та науково-популярної літератури національних кухонь України та Китаю. Завідуюча відділом наукової літератури представила цікаві за змістом та оформленням книги зі старовинними та незвичайними рецептами, репринтні видання старовинних книг та нову літературу з кулінарії, що нещодавно отримала бібліотека.
Більше...
15.02.2019__________
До 30-ї річниці виведення військ з Афганістану
15 лютого 2019 р. минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Афганська кампанія тривала понад 9 років і залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Це більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, 12 тисяч з яких отримали поранення і контузії. а 3360 – не повернулися до своїх домівок. Тридцята річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто виконав свій інтернаціональний обов'язок заради миру. У відділі обслуговування науковою літературою до цієї дати підготовлено виставку «Прихована війна». Докладніше...
6.02.2019__________
«Смак запашної кави»
31 січня у клубі «Жіноча академія» відбулося чергове засідання на тему: «Смак запашної кави». Учасники розповіли про історію кави, види кавових дерев, про корисні та шкідливі властивості кави, а також як правильно приготувати напій і які існують прилади для його заварювання. Розповіді було проілюстровано тематичною експозицією. Більше...
3.02.2019__________
До уваги користувачів читального залу природничих, технічних і економічних наук!
Наукова бібліотека запрошує всіх бажаючих ознайомитися з журнальною експозицією, представленою в читальному залі природничих, технічних і економічних наук (кім. 419).
Виставка «На допомогу вчителю» розповість про психічне і психологічне здоров'я дітей різного віку. На сторінках журналу «Здоров'я жінки в Україні» читачі знайдуть відповіді на багато питань, пов'язаних з вихованням дітей. Кваліфіковані психологи розкажуть батькам і вчителям як допомогти дітям у різних ситуаціях, підвищити самооцінку, виробити самостійність і вміння прислухатися до інших. І тоді будь-які труднощі будуть подолані!
Шедеври кондитерського мистецтва, а також особливості національної кухні деяких країн представлені на виставці «Смачного». Більше...
03.02.2019___________
Наукова бібліотека щиро вітає працівників Дніпровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького зі 170-річним ювілеєм!
На честь цієї дати у відділі обслуговування науковою літературою демонструється книжкова виставка «Музей і місто». Читачі і гості бібліотеки мають можливість переглянути цікаві видання присвячені історії музею та людям, що стояли біля його витоків, таким як А.Я. Фабр – губернатор Катеринославської губернії, Я.Д. Грахов – директор гімназії, О.М. Поль – знавець історії, меценат і підприємець і звичайно, легендарний директор, академік Дмитро Іванович Яворницький, іменем якого нині названо музей. Більше...
8.01.2019__________
Жінки і парфуми
8 грудня у клубі «Жіноча академія» відбулося чергове засіданняна на тему: «Жінки і парфуми». Учасники розповіли про історію виникнення парфумів, про те, як вибирати і «носити» парфуми, як застосовувати ароматерапію для покращення здоров'я. Більше...
19.12.2018__________
Журнальна експозиція читальної зали природничих, технічних і економічних наук
Наукова бібліотека запрошує всіх бажаючих ознайомитися з журнальної експозицією, представленої в читальній залі природничих, технічних і економічних наук (ком. 419). Більше...
8.12.2018_________
9 грудня
День благодійництва
Благодійність є однією з форм безкорисливої допомоги і часто стає тим «рятівним колом», яке дозволяє справлятися з непростою ситуацією. Саме з цієї причини 13-го грудня 2007-го року Указом Президента України № 1220/2007 було встановлено окреме офіційне свято – День благодійництва. У цей день ми згадуємо слова зі Святого Письма, які проголошують про те, що блаженніше давати, ніж приймати. Життя сучасних бібліотек світу теж пов'язано з меценатством, благодійництвом та пожертвами людей у вигляді книг. Напередодні свята наукова бібліотека хоче щиро подякувати своїм дарувальникам і побажати їм здоров'я, творчих успіхів у всіх починаннях та енергії для досягнення обраної мети.
Серед найактивніших дарувальників цього року:
Викладачі, співробітники університету та читачі бібліотеки: Антипенко Ганна Сергіївна, Бухно Галина Миколаївна, Васильєва Світлана Миколаївна, Городнюк Наталія Андріївна, Грачевська Таміла Олександрівна, Зеленська Любов Іванівна, Іваненко Валентин Васильович, Іванова Світлана Анатоліївна, Івашенюк Любов Ярославна, Ковальова Ірина Федорівна, Лабуткіна Тетяна Вікторівна, Левун Ніна Віталіївна, Репан Олег Анатолійович, Сідаш Олена, Шевчук Тетяна Іванівна; співробітники бібліотеки: Барабанщикова Ніна Йосипівна, Білик Олена Валеріївна, Грибінюк Таїсія Вікторівна, Заріпова Марина Василівна, Іванова Тетяна Степанівна, Коваленко Тетяна Вікторівна, Ковальова Ольга Олександрівна, Котенко Вікторія Іванівна, Кубишкіна Світлана Василівна, Лучка Людмила Миколаївна, Міщенко Любов Іванівна, Ніколаєвська Ніна Леонідівна.
Слова вдячності деканам факультетів: Поповій Ірині Степанівні, Світленку Сергію Івановичу, Щербініній Марині Борисівні.
Окрема подяка видавництвам «Дуліби», «Наукова думка», «Академперіодика», що поповнили фонд бібліотеки своїми новими цікавими виданнями.
5.12.2018_________
Запрошуємо студентів, викладачів, науковців скористатися можливістю безкоштовного доступу до Електронної бази періодичних видань України на сайті спільного проекту компанії «Цифрова країна» та ЦНБ ХНУ імені В.Н. Каразіна, а саме громадської, літературної і політичної газети «Южный край» (1880 – 1917) http://karazin.back2news.org
5.12.2018_________
Маестро українського кіно
До ювілею улюбленого актора - Леоніда Бикова відділ наукової літератури підготував невелику виставку книг, присвячену його життю і творчості. Більше...
16.10.2018_________
Герої університету
До Всесвітнього дня студента відділ обслуговування науковою літературою підготував невеличку експозицію, з якої сучасні студенти можуть дізнатися про вихованців університету різних років, що стали легендою ратного та трудового подвигу. Докладніше...
25.10.2018_________
25 жовтня виповнюється 75 років з дня визволення
міста Дніпропетровська від фашистських загарбників
В історії українського народу події Другої світової війни посідають особливе місце. Ще донині живі учасники війни, носії історичної пам'яті про неї – ті, хто воював зі
зброєю в руках, навчався, працював, відбудовував країну. Протягом 1225 днів і ночей Україна була ареною жорстоких кровопролитних боїв. Докладніше...
24.10.2018_________
18.10.2018_________
27.09.2018_________
Шановні колеги!
Прийміть найщиріші вітання і побажання з нагоди професійного свята - Всеукраїнського дня бібліотек! Бажаємо вам нових звершень, успіхів у нашій почесній справі, невичерпної енергії, оптимізму, міцного здоров'я, щасливої долі, родинного тепла і вдумливих, допитливих, наполегливих, талановитих читачів.
Колектив наукової бібліотеки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара
07.09.2018_________
28 вересня 2018 р.
виповнюється 100 років від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського – видатного українського педагога, публіциста, письменника, заслуженого вчителя УРСР. Більше...
5.09.2018_________
75 років тому
20 вересня 1943 р. у повітряному бою над Дніпропетровськом загинув гвардії майор
Столяров Михайло Степанович. Більше...
31.08.2018_________
З Днем Знань, дорогі першокурсники!
Закінчилось літо, для студентів прийшла пора лекцій, практичних занять та сесій. Перші кроки в університеті роблять вчорашні школярі. Ми щиро вітаємо першокурсників з Днем Знань, бажаємо успіхів у навчанні, нехай не затьмарюють студентські роки «хвости» та «неуди», а щоб досягти вершин науки завітайте до бібліотеки! Пориньте у світ книжок не тільки інформаційний, але і цікавий! Поспішайте! Адже час тече, немов крізь пальці вода, і роки студентства не повернути ніколи!
11.06.2018_________
22.05.2018_________
Вітаємо спонсора наукової бібліотеки доктора технічних наук, автора підручників і монографій Йосипа Григоровича Товаровського з отриманням сертифікату і золотої медалі учасника Паризького книжкового салону 2018 р. "за актуальність наукових і педагогічних досліджень".
Бажаємо творчих успіхів!
18.05.2018_________
Наукова бібліотека Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара запрошує всіх бажаючих відвідати виставку-конкурс дитячих робіт "Перлини дитячої творчості", яка триватиме з 21 по 30 травня 2018 року.
Подивитися роботи, а також проголосувати за ті, що найбільше сподобалися, можна буде на третьому поверсі бібліотеки у відділі іноземної літератури (кім. 319).
Приходьте й оцінюйте!!! Завдяки вашим голосам ми оберемо переможців конкурсу та відзначимо їх подарунками!!!
11.05.2018_________
Чудовим подарунком до 100-річчя університету та бібліотеки стали книги прозаїка та драматурга, заслуженого журналіста України, Віктора Івановича Стуса.
Своїми творами Віктор Іванович намагається повернути українцям пам’ять. Письменник чимало уваги приділяє вивченню історії та культури українського народу. Більше...
05.05.2018_________
Друга світова війна - це низка великих битв, що вирішили долю людства у ХХ сторіччі. Битва за Дніпро – одна з грандіозних баталій, яка складалася із Чернигіво-Прип'ятської, Дніпровської повітряно-десантної, Мелітопольської, Запорізької та Київської наступальних операцій. У 2018 виповнюється 75 років битві за Дніпро. До цієї події у відділі наукової літератури підготовлено інформаційний стенд з коротким описом Дніпровської повітряно-десантної операції, результатом якої було звільнення нашого міста та області. Більше...
4.05.2018_________
27 квітня 2018 року в клубі «Жіноча академія» відбулося чергове засідання, присвячене мистецтву декупажу. Що таке декупаж? По суті декупаж – це аплікація, але аплікація особлива, покрита лаком, що виглядає як розпис. Зараз ця старовинна техніка переживає своє друге народження. Майстер-клас провела Ніна Олексіївна Кулик – професіонал цього мистецтва. Докладніше...
20.04.2018_________
Клуб «Дніпро» в гостях у бібліотеці
До 100-річчя бібліотеки для членів клубу «Дніпро», випускників ДНУ різних років, була проведена екскурсія під назвою «НБ: подорож у часі». 14 членів клубу під керівництвом В. Єкшова ознайомилися з історією бібліотеки, пройшли шляхом її різного місцезнаходження. Гості дізналися про структуру бібліотеки та її сучасні послуги. Більше ...
07.04.2018_________
4 квітня 2018 року відбувся загальноуніверситетський культурологічний захід "Готуємося до Великодня", в якому приймав участь і наш творчий колектив.
У житті кожної людини є свято, на яке чекаєш, до якого старанно готуєшся і яке не тільки скращує будні, а й дарує гарний настрій, радість і щастя. Для християнина таким святом є Великодень.
Христос Воскрес! Слава, від яких стає світло й радісно на душі!
Відкрили захід завідувач кафедри української літератури Олійник Наталя Петрівна та керівник студії "Оберіг" Наталя Михайлівна Щербак.
Увагу гостей та студентів привернули рушники, серветки, витинанки, вишивки з витонченим смаком та творчим задумом. Більше...
05.04.2018_________
Дивоцвіт мистецтва у науковій бібліотеці
4 квітня, у передвеликодній тиждень, у Науковій бібліотеці Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася виставка творчих робіт «Дивоцвіт мистецтва», приурочена до 100-річчя нашої alma mater.
У виставці взяли участь співробітники бібліотеки та випускники університету. Відвідувачі мали можливість споглядати красу як народних, так і сучасних видів мистецтва. Вишиті нитками й бісером картини, в’язані глечики, кошики та квіти, дерев’яні іграшки-пазли, ляльки-мотанки, листівки з петриківським розписом, живопис, ікони, писанки, декупаж, нитяну графіку (ізонитку) – все це та багато іншого показали наші талановиті майстрині.
Більше ...
29.03.2018_________
До 100-річного ювілею Олеся Гончара
Третього квітня виповнюється 100 років від дня народження видатного українського письменника, класика української літератури, громадського діяча, академіка, посмертно Героя України, чиє ім'я носить наш університет - Олеся Терентійовича Гончара. 27 березня у науковій бібліотеці відбулися літературні читання: «Олесь Гончар: Моя правда», присвячені цій події. До бібліотеки завітали студенти підготовчого відділення університету, що приїхали з різних країн світу. Більше ...
21.03.2018_________
17 березня у приміщенні бібліотеки відбувся Відкритий обласний математичний турнір «Еврика 2018». Турнір проводився механіко-математичним факультетом, голова оргкомітету – декан О. В. Хамініч. На цьому змаганні були присутні близько 200 школярів, їх супроводжували викладачі математики, для яких під час очікування результатів, бібліотекарі організували змістовні екскурсії відділами і книгосховищем бібліотеки. Докладніше...
28.02.2018_________
ЖІНОЧИЙ СВІТ
Свято 8 березня має цікаву історію. Міжнародний жіночий день з'явився на початку минулого століття, коли жінки масово боролися за свої права. Жінки роблять цей світ кращим своєю красою і чарівністю, зберігають домашнє вогнище, зігрівають близьких своєю любов'ю та добротою. Творчість – важлива частина жіночого світу, жінки співають, танцюють, вишивають, майструють своїми руками прикраси та інше. Ще...
19.02.2018________
19. 02.18 року світ відзначає 545 років з дня народження великого польського астронома і математика Миколая Коперника.
Думка про створення нової теорії світу була провідною в науковій творчості М. Коперника.
В своїй найголовнішій праці "Про обертання небесних сфер" вчений постулював зовсім нове розуміння місця Землі і, разом з тим, людини у Всесвіті, виступивши творцем геліоцентричної системи світу.
На книжково-ілюстрованій виставці, яку підготували співробітники читального залу соціально-гаманітарних наук, представлено понад 20 книг і періодичних видань, присвячених життєвому шляху і науковій діяльності М. Коперніка.
Докладніше...
16.02.2018___________
Наукова бібліотека запрошує бажаючих ознайомитись
з книжково-журнальною експозицією:
"Майдан. Україна.
21 листопада 2013 року - 23 лютого 2014 року
революція гідності".
Більше...
15.02.2018___________
Читальний зал природно-технічної і економічної літератури представляє ряд тематичних виставок: «Наука та життя», «Світ тварин», «Світ рослин», «Корисні поради». Більше...
14.02.2018___________
Зі святом!
Наукова бібліотека поздоровляє шанувальників книги та бібліотеки з Міжнародним днем дарувальника книг!
Дякуємо дарувальників за благодійну безкорисливу підтримку бібліотеки в поповненні бібліотечного фонду, за турботу про збереження та розповсюдження друкованої продукції та інформації, зокрема, сучасних видань про події в Україні, про світові досягнення науки, культури, освіти.
Особлива подяка видавництвам ”Наукова думка”, „Арт-Пресс”, „КНТ”, „Ліра-Дніпро”, Бібліотека „Здоров’я України”, „Бібліотека часопису “Ї”, „Національна бібліотека України ім. Вернадського”, редакціям часописів: „Держава та регіони”, „Мікробіологія і біотехнологія”, „Наука та інновації”, „Проблеми загальної енергетики”, „Техническая механіка”, „Стратегічні пріоритети”, „Український тиждень”; видавництвам ЛНУ ім. І. Я. Франка, ОНУ ім. І. І. Мечникова, ХНУ ім. В. Н. Каразіна.
Чисельним авторам і небайдужим до книги друзям бібліотеки щирі вітання і побажання творчих успіхів, наснаги та добробуту.
Директор С.В. Кубишкіна
14.02.2018___________
14 лютого - день святого Валентина.
У різних країнах це свято відзначали та відзначають по різному.
В Англії існувало повір'я, за яким перший чоловік, що його зустрічала дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином — хотілося їй того чи ні. Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли з зав'язаними очима. Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. Більше...
7.02.2018__________
КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА
Цей вагомий термін увібрав у себе всі духовні й матеріальні надбання, створені людиною протягом усієї історії. Це твори архітектури, монументальної скульптури й живопису, спільні витвори людини й природи, а також зони, включаючи археологічні визначні місця, що є універсальною цінністю з точки зору історії,науки, естетики, етнології чи антропології. До культурної спадщини відноситься також вміст бібліотек, музеїв та архівів. Не дарма 2018 рік у Європі оголошено роком культурної спадщини. Докдадніше...
05.02.2018__________
Міжнародний день дарування книг
День 14 лютого відомий, перш за все, як День святого Валентина або День усіх закоханих. Однак, починаючи з 2012 року, 14 лютого відзначається ще одне свято - Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day). Ініціатива його появи належить звичайній людині - американці, матері трьох дітей, засновниці сайту дитячої книги в США Еммі Бродмур. Саме питання одного з синів - чому немає такого дня в році, коли люди дарують один одному книги просто так, і став поштовхом до появи на світ нового свята.
Більше...
Великий шанувальник та активний читач
27 січня 2018 року помер великий шанувальник та активний читач бібліотеки, доктор історичних наук, професор Анатолій Григорович Болебрух (20.10.1940-27.01.2018).
Більше...
27.01.2018__________
27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
Варто нагадати, що Голокост з грецької перекладається як "всеспалення" й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Більше...
25.01.2018__________
2018 рік оголошено Роком культурної спадщини в Європі
7 грудня на Європейському культурному форумі в Мілані 2018 рік був офіційно оголошений Європейським Роком культурної спадщини. Він покликаний акцентувати увагу на багатстві культурної спадщини,її ролі у формуванні почуття загальної ідентичності і в майбутньому Європи. Мета Року - підвищити обізнаність щодо соціальної та економічної важливості культурної спадщини. Більше ...
18.01.2018__________
25 січня виповнюється 80 років від дня народження Володимира Семеновича Висоцького: видатного актора, співака і поета, класика жанру авторської пісні. Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював у СРСР і за кордоном. Як актор зіграв близько тридцяти ролей у фільмах (зокрема «Місце зустрічі змінити не можна», «Вертикаль»), був учасником постійної трупи театру Драми і комедії на Таганці. Володимир Висоцький був бардом, а став іконою, історією і легендою. Його пісні люблять навіть люди, дуже далекі від світу авторської пісні. Більше...
12.01.2018__________
Таємниця Ісаака Ньютона
4 січня 2018 року виповнюється 375 років від дня народження англійського математика, астронома і фізика Ісаака Ньютона. Цій події присвячена виставка відділу наукової літератури «Таємниця Ісаака Ньютона». Більше...
3.01.2018__________
Святкова подорож у «Мистецтво каліграфії»
День 27 грудня у відділі рідкісних видань розпочався цікавим книжковим оглядом на тему «Мистецтво каліграфії». Цей захід підготовлено бібліотекою на прохання викладача факультету журналістики, як подарунок на День народження сина Артема, майбутнього студента. Більше...
Архів 2016-2017 рр.
Архів 2014-2015 рр. |