|
12.01.2018__________
Таємниця Ісаака Ньютона
4 січня 2018 року виповнюється 375 років від дня народження англійського математика, астронома і фізика Ісаака Ньютона. Цій події присвячена виставка відділу наукової літератури «Таємниця Ісаака Ньютона».
Сер Ісаа́кНью́тон – англійський вчений, який заклав основи сучасного природознавства, творець класичної фізики та один із засновників числення нескінченно малих народився 4 січня 1643р. у селищі Вулсторп графства Лінкольншир, Королівство Англія у рік смерті Галілея. У книзі «Математичні начала натуральної філософії» Ньютон сформулював закони руху, відомі як закони Ньютона й закон всесвітнього тяжіння, які стали основою наукового світогляду впродовж трьох наступних століть і мали великий вплив не тільки на фізику, а й на філософію. Використовуючи свою теорію Ньютон зумів пояснити закони Кеплера, що описують рух планет навколо Сонця, чим заперечив останні сумніви щодо геліоцентричної системи світобудови. Ньютон побудував перший телескоп-рефлектор і розвинув теорію кольору на основі спостережень розщеплення білого світла в спектр в оптичній призмі. Він сформулював емпіричний закон теплообміну й побудував теорію швидкості звуку. У математиці Ньютон паралельно з Ґотфрідом Лейбніцом розвинув числення нескінченно малих, працював з рядами, узагальнив біном Ньютона та запропоновував метод Ньютона розв'язування нелінійних рівнянь. Чимало часу Ньютон присвятив алхімії та біблійній хронології, хоча більшість його робіт у цих галузях залишилися неопублікованими за життя. Ньютон закінчив Кембриджський університет і був у ньому професором математики. Він був президентом Королівського наукового товариства і членом парламенту. Він служив уряду Королівства Англія як доглядач, а з 1699 року - як директор Королівського монетного двору. Сучасники високо оцінили досягнення Ньютона.
У 1705 році він був удостоєний дворянського титулу. На схилі років, перебуваючи на вершині багатства і слави, Ньютон став більш товариським. Здавалося він хотів облагодіяти всіх, хто потребував його допомоги, ніколи нікому не відмовляв у підтримці. Про Ісаака Ньютона говорили: «Перевершує розумом людський рід». І через сотні років складно уявити цивілізацію без видатних відкриттів Ньютона.
|
|