library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


logo

dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

07.04.2018_________

4 квітня 2018 року відбувся загальноуніверситетський культурологічний захід "Готуємося до Великодня", в якому приймав участь і наш творчий колектив.
У житті кожної людини є свято, на яке чекаєш, до якого старанно готуєшся і яке не тільки скращує будні, а й дарує гарний настрій, радість і щастя. Для християнина таким святом є Великодень.
Христос Воскрес! Слава, від яких стає світло й радісно на душі!
Відкрили захід завідувач кафедри української літератури Олійник Наталя Петрівна та керівник студії "Оберіг" Наталя Михайлівна Щербак. Увагу гостей та студентів привернули рушники, серветки, витинанки, вишивки з витонченим смаком та творчим задумом.
Крім предметів рукоділля – тут були представлені й зразки Петриківського розпису майстром, членом національної спілки художників України Панко Валентиною Федорівною.
Гості ознайомились з книжковою експозицією з фондів наукової бібліотеки: "Свята, обряди, традиції." Працівники читальної зали соціально-гуманітарних наук професійно представили книжкові скарби за тематикою:
"З Великоднем! Святкуйте на здоров'я!"
"Цей безцінний скарб – писанка".
"Веселкові барви Петриківського розпису".
Книжкова виставка розкриває багатий світ українських традицій, обрядів, звичаїв та вірувань, яки століттями складалися в історії українського народу і знову набувають популярності на сучасному історичному етапі.
Найбільшу увагу привернули до себе книги: "Світ української писанки", "Писанки Катеринославщини, Посібник з писанкарства" автор Юлія Датченко. Студентки І курсу Української філології УУ-17-1 – Кисіль Анастасія і студентка УП-17-1 Коваленко Ліана написали відгук:
"Нас неймовірно вразили книги: "Петриківський край і історія і сучасність", в який можна побачити всю історію нашого рідного краю, його сучасність, прочитати безліч цікавих фактів про історію Батьківщини; та книга: "Petrykivka – the soul of Ukraine", в ній написано про видатну постать Т.Я. Пату, яку знає кожен мешканець краю. В кінці досить докладно розповідається і показана техніка виконання нашого унікального живопису.
Нам приємно, що Петриківський розпис так високо цінується в України і світі.
Ми пишаємося нашим рідним краєм!"
Після заходу до 17.04.2018 книжкова виставка експонується в читальній залі наукової бібліотеки (4 поверх, к 406).
Запрошуємо всіх бажаючих!
facebookyoutube instagram

Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov