library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


logo

dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

29.03.2018_________

До 100-річного ювілею Олеся Гончара

Третього квітня виповнюється 100 років від дня народження видатного українського письменника, класика української літератури, громадського діяча, академіка, посмертно Героя України, чиє ім'я носить наш університет - Олеся Терентійовича Гончара. 27 березня у науковій бібліотеці відбулися літературні читання: «Олесь Гончар: Моя правда», присвячені цій події. До бібліотеки завітали студенти підготовчого відділення університету, що приїхали з різних країн світу. Активну участь у заході взяли студенти філологічного факультету під керівництвом завідувача кафедри української літератури Олійник Наталії Петрівни та доцента цієї ж кафедри Полякової Світлани Василівни.
Студенти декламували вірші Олеся Гончара, а також поділилися своїми поетичними доробками, присвяченими корифею українського слова. Співробітники бібліотеки підготували і провели огляд творів письменника та літератури, присвяченої його творчій спадщині. Серед численних видань книжкової експозиції окремо виділяються цінні за змістом та часом видання книги, зокрема тези першої наукової конференції «Проблеми творчості Олеся Гончара» (1964), у якій узяв участь сам письменник; книги з дарчими написами дослідників творчості письменника: М. Степаненка, М. Гуменного, О. Галича.
Раритетним примірником є книга дружини письменника Валентини Гончар «Я повен любові», що вийшла з друку у 2008 році, після присвоєння імені Олеся Гончара університету. На титульному аркуші Валентина Данилівна написала: «…на світлу пам'ять про Олеся Гончара, чиє ім'я тепер носить університет в місті Дніпропетровську, яке до кінця своїх днів по-синівському любив письменник …».
Серед творів письменника увагу привертає збірник оповідань «Модри камінь» 1950 року та невелике за форматом видання воєнної поезії. Захід залишив у присутніх незабутні емоційні враження та сприяв знайомству студентів-іноземців з письменником, чиє ім'я носить наш університет.
facebookyoutube instagram

Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov