library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

logo dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

18.06.2021_________

Війна очима свідків

1Друга світова війна…На Україну вона прийшла 22 червня 1941-го, рівно 80 років тому. Це великий проміжок часу, по суті – життя цілого покоління.
Події тих буремних років віддаляються від нас і стають схожими на міфи та легенди. Для того, щоб дізнатись про реальну історію треба звернутися до «усної історії», тобто до споминів свідків історичних подій з їх переживaннями, поглядами та переконaннями. Вони зафіксовані у збірниках архівних документів, листах, щоденниках, фотографіях та мемуарах учасників Другої світової. Такі видання представлені на виставці «Війна очима свідків»: каталог «Листи з фронту» з фондів історичного музею, документи часів окупації на Дніпропетровщині, свідчення українських в'язнів концтабору «Маутгаузен», матеріали та спогади про переслідування та вбивства ромів, про масове убивство мирних жителів у Бабиному Яру, спогади українки, відомої американської майстрині вишивки Анни Кульчицької, про поневіряння у німецькому полоні, збірка фотографій з фондів музею «Пам'ять єврейського народу та голокост в Україні» під назвою «Нацистський «новий порядок» в містах України» та багато інших. Усі ці документи свідчать про життя та боротьбу українців під час Другої світової війни. Це найдостовірніші документи епохи. Більше...

16.06.2021_________

1

12 червня 2021 р. наукова бібліотека взяла участь в університетському заході «DNU-fest». Для абітурієнтів та гостей свята було підготовлено підбірку видань з історії університету та його факультетів. Впродовж заходу відбувалось дуже цікаве та корисне спілкування з майбутніми студентами та їхніми батьками, багато з яких виявились випускниками університету. Вони із захватом згадували бібліотеку, її просторі зали та світлі абонементи, великий обсяг книжкового фонду та пов'язані з цим приємні спогади. Більше....

 

 

4.06.2021_________

1Любі читачі!

Вас вітає чатальний зал природно-технічних та економічних наук і пропонує ознайомитися з виставками. Більше...

 

4.06.2021_________

До читальної зали для викладачів надійшли нові дисертації. Більше...

28.05.2021_________

28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства. У цей день 1925 року в місті Харкові розпочалася І Всеукраїнська конференція з краєзнавства, під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства. Саме від цього дня веде відлік своєї історії Національна спілка краєзнавців України.
Зараз спілкування і проведення масових заходів ускладнене у зв'язку із карантинними обмеженнями. Але справжні краєзнавці та історики, навіть у дистанційному форматі, знаходять можливості для пошукової роботи, активного спілкування, оприлюднення цікавої і корисної інформації. Бібліотека підготувала до цієї дати виставку «Моя мала Батьківщина», на якій знайомить читачів з науковими здобутками дослідників нашого краю: Віктора Заруби, Ірини Ковальової, Наталі Романець, Віктора Векленка, Івана Стороженка, Олега Репана, Олександра Харлана, Варфоломія Савчука, Людмили Лучки, Ганни Швидько, Сергія Світленка, Олексія Шляхова, Валентиниа Старостіна, Вадима та Володимира Манюків, Максима Кавуна, Миколи Чабана, Валентини Лазебник та багатьох інших.
Ми щиро вітаємо наших краєзнавців, бажаємо їм нових творчих досягнень, незвичайних наукових розвідок та цікавих видань!

 

25.05.2021_________ 

Сьогодні 25 травня, у День філолога бібліотека вітає факультет української й іноземної філології та мистецтвознавства з професійним святом!
Щиро дякуємо кафедрі української літератури, що у цей святковий день поповнила фонд бібліотеки новою книгою під загальною назвою «Повість про людей». Це матеріали IV Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 120-ій річниці від дня народження Валер'яна Підмогильного, що відбулася 26 березня 2021 року. У збірнику представлена сучасна наукова рецепція літературно-мистецької своєрідності митців Розстріляного відродження. Видання відкривають статті української поетеси, перекладачки та прозаїка Лесі Степовички та декану факультету, професора Ірини Попової. Всього у збірнику вміщено близько 30 статей.
З нагоди професійного свята зичимо авторам реалізації нових задумів, поетичної наснаги й багатого врожаю на професійній філологічній ниві!

 

24.05.2021_________

mediasfera

Наукова бібліотека отримала черговий дарунок від факультету систем і засобів масової комунікації – колективну монографію «Медіасфера: локальне та глобальне» 2021 року.
У виданні представлено тренди розвитку медіасфери, розкрито низку прикладних соціально-комунікаційних технологій, що є ефективними для сучасних медіаринків. Монографія розрахована на студентів спеціальності «Журналістика», профільних викладачів та усіх, хто цікавиться соціальними комунікаціями.
Дякуємо авторському колективу та усім співробітникам факультету за постійну плідну співпрацю та спільні студентські проєкти на базі бібліотеки.

 

 

15.05.2021_________

Ювілеї вчених ДНУ

Akimov16 травня виповнюється 135 років з дня народження Михайла Акімова (1886-1955) – ученого-зоолога, професора ДДУ.
Ось що пише про нього у своїй книзі «Екологічна абетка Придніпров'я» доцент ДНУ ім. Олеся Гончара Вадим Манюк: «Видатний діяч природоохоронного руху Дніпропетровщини, один із його засновників, науковець-зоолог працював у Дніпропетровському національному університеті з моменту його заснування, де був одним з організаторів кафедри зоології, вже з 1925 року читав курс екології».
Народився Михайло  Павлович Акімов 16 травня 1886 р. у селі Калинівському Луганської області в сім'ї гірничого інженера. З 1908 по 1914рр. навчався на природничому відділенні фізико-математичного факультету Харківського університету. З 1 листопада 1926 р. і до початку 30-х років, за пропозицією професора Л. В. Рейнгарда, він стає керівником Дніпропетровської крайової інспектури з охорони пам'яток природи, а також членом Українського комітету з охорони пам'яток природи. Більше...

 

30.04.2021_________

Великої душі людина!

Поляков1 травня виповнюється 75 років з дня народження Миколи Вікторовича Полякова (1946–2020) – ученого-механіка і математика, доктора фізико-математичних наук, професора, ректора ДНУ (1998-2020).

Микола Вікторович був одним з провідних учених України у галузі досліджень рідин і газів. Головний редактор наукового журналу «Вісник Дніпропетровського університету». Автор і співавтор більш ніж 500 праць, серед яких 14 монографій, 12 навчальних посібників та 2 підручники. Його науковий доробок добре відомий не тільки в Україні, але і за кордоном (США,  Німеччина, Угорщина, Чехія, Румунія, Болгарія, Ірландія, Китай, Ізраїль, Франція). Більше...

 

 

 

27.03.2021_________

Міжнародний день театру

27 березня відзначають Міжнародний день театру (World Theatre Day), встановлений у 1961 року за ініціативою делегатів ІХ конгресу Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.
Цей день традиційно проходить під девізом "Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами". Це не тільки професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів.
Театральне мистецтво – багатогранне і різноманітне, допомагає взаєморозумінню, збагаченню внутрішнього світу кожної людини. Протягом століть це мистецтво весь час змінювалося. Одні покоління зі своїми уявленнями про театральне мистецтво змінювали інші, вплітаючи щоразу унікальні "фарби" в мальовничий килим театральної історії. Більше...

 

8.03.2021__________

Магія голки – поезія душіЩиро вітаємо прекрасну частину людства з чудовим святом квітучої весни – 8 березня!

Цей святковий день несе у світ ніжность і красу. До цієї події бібліотекар Ольга Сюх підготувала виставку-вітання своїх картин "Магія голки - поезія душі", виконаних у техніці вишивки бісером, та виставку-вітання   "В обіймах квіткової ніжності", робіт, вишитих хрестиком, Яніни Стець.
Cюжет вишивок - квіти. Квіти зачаровують, вони наповнюють душу позитивом і дарують радість і любов. Від них віє теплотою, а коли на них дивишся, вони ніби "оживають".
Всіх шанувальників мистецтва запрошуємо відвідати виставки, які експонуються в читальній залі соціально-гуманітарних наук к. 406 (4 поверх) до 12 березня.

4.03.2021__________

Поетичний вечір до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

23 лютого в залі художньої літератури наукової бібліотеки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара в рамках роботи мистецької вітальні «Світ краси» відбувся поетичний вечір до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

poetichniy

9.02.2021__________

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету
(Safer Internet Day) під гаслом "Разом до найкращого Інтернету"

1Всесвітній день безпечного Інтернету проводиться щорічно другого вівторка лютого з 2004 року в країнах Європейського Союзу під патронатом Європейської комісії. В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року за підтримки „Майкрософт Україна”, Міністерства освіти України, молодіжних і громадських організацій.
Інтернет  мережа є невід’ємною частиною сучасного життя, тому, цей день проводиться з метою об’єднання зусиль суспільства для безпечного та відповідального використання інтернет-технологій, насамперед серед студентської молоді, учнів і дітей. Відзначаючи День безпечного Інтернету читальна зала соціально-гуманітарних наук підготувала книжково-журнальну виставку – меседж: „Інтернет – територія безпеки”. Більше...

 

2.02.2021__________

На вулиці Валер'яна Підмогильного (до 120-річчя від дня народження)

Подмогильный

Є вулиця у нашому місті, де споруджено всього два будинки. Це в мікрорайоні колишнього шинного заводу. Люди чекали у черзі на своє помешкання більше двадцяти років. Вже й надію на новосілля втратили, бо й Союз розвалився і завод на ладан дихав. Та все ж якось «зірки зійшлися», довело таки керівництво заводу на чолі з В.А. Тютіним справу зі зведенням цих двох будівель до кінця.
Коли ж настав час отримувати ордери, майже всі майбутні жителі з розпачем зітхнули: «Чекали-чекали, а вимушені жити під могилою…». Забобони міцно вкорінилися в наше мислення: щоб жилося веселіше, то й назва вулиці має бути світлою та яскравою, «Сонячна», «Яблунева», «Малинова», наприклад, а не імені невідомого на той час нам В. Підмогильного. Докладніше...

30.12.2020__________

Щиро дякуємо усім, хто протягом року підтримував нашу бібліотеку!

Особливо нашим численним дарувальникам, чиє шанобливе ставлення до книги сприяло якісному поповненню фондових колекцій. Понад 1000 наукових та художніх видань з'явилися на книжкових полицях завдяки державним організаціям, місцевим закладам та приватним особам. Незважаючи на складні умови року 2020, кожна зустріч на теренах бібліотеки, несподівані сюрпризи у вигляді книжкових посилок надихали нас на подальшу роботу та вселяли віру у краще майбутнє бібліотеки. Докладніше...

17.11.2020_________

17 листопада – Міжнародний день студента

1 З цієї нагоди колектив Наукової Бібліотеки ДНУ імені Олеся Гончара сердечно вітає шановне студентство із вашим святом – Днем студента!
Бажаємо успіхів в науці, творчості, ініціатив, гарного настрою, оптимізму та самореалізації!
Легких вам іспитів та розуміючих викладачів!

Більше...

Україна туристична: незвідана країна

5Буденність нашого життя підсилює прагнення до мандрів. Змінюючи обставини, отримуючи нові враження від побаченого, ми по іншому сприймаємо цей яскравий, самобутній світ, що нас оточує.
Вашій увазі читальна зала соціально-гуманітарних наук пропонує ілюстративну виставку: „Україна туристична: незвідана країна”, яка, сподіваємось, вас зацікавить і ви зможете вирушити у віртуальну мандрівку мальовничими краєвидами України, де є безліч по-справжньому унікальних місць, в яких можна провести свою літню відпустку.

Більше...

 

17.06.2020_________

Міністр освіти і мистецтв Микола Прокопович Василенко

Що вам відомо про Миколу Прокоповича Василенка, міністра освіти і мистецтв, який 20 серпня 1918 р. затвердив перший Статут Катеринославського університету (нині Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара).
Голова Ради міністрів в уряді Гетьмана П. Скоропадського і одночасно виконуючий обов'язки міністра освіти і мистецтв, в тяжкі роки Української революції опікувався добудовою бібліотеки Київського університету Святого Володимира, на що виділив 500 тис. крб. з державного бюджету. Докладніше...

06.05.2020_________

ГОНЧАРІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ БЕРЕЖЕ СПАДЩИНУ МАЙСТРА

1На початку квітня наукова бібліотека разом з університетською спільнотою святкують день народження видатного українського письменника, випускника ДНУ Олеся Терентійовича Гончара. Народився він у козацькій Ломівці на березі Дніпра, саме тут бере початок його літературна слава, звідси пішли у світ його новели «Модри камень», «Весна за Моравою», «Співачка», нарис «Аспирантка» та роман «Прапороносці». Докладніше... <

 

 

06.05.2020_________

КНИГИ МАЮТЬ СВОЮ ДОЛЮ

1«Книги мають свою долю» - такий епіграф супроводжує п'ять випусків «Каталога старопечатных изданий», складеного Євгеном Самінським, завідувачем відділу рідкісних книг наукової бібліотеки ДНУ. Книга - це джерело знань, людська пам'ять, мудрість мислителів. Серед неосяжних книжкових багатств, створених людством від початку виникнення друкарства, особливу цінність мають стародруки - видання XVI - початку XIX ст.
Докладніше...

 

 

23.03.2020_________

Шановний читачу!

Ми щиро вдячні за Ваші замовлення та виявлену нам довіру.
Ми обіцяємо продовжувати дарувати вам гарний настрій, пропонувати літературні новинки, знайомити з цікавими особистостями, допомагати в пошуках необхідної інформації.
Ваша прихильність до наукової бібліотеки спонукає нас удосконалювати якість своєї роботи, щоб ви отримували більше знань та задоволення від наших послуг.
Завжди радіємо вашим успіхам та бажаємо досягнень у науковій та педагогічній діяльності.

13.03.2020_________

Спокуса шоколадом

36 березня відбулося чергове засідання клубу «Жіноча академія» на тему «Спокуса шоколадом». Шоколад такий різний, але незмінно смачний і дорогоцінний подарунок усьому людству. Зараз він знаходиться на піку популярності тому ця тема цікава більшості людей. Розповіді учасників про історію виникнення шоколаду, його корисні та шкідливі властивості, про те які існують різновиди шоколаду дуже зацікавили слухачів. Більше...

 

 

05.03.2020_________

Міжнародний день річок

314 березня відзначається міжнародний день річок. Ініціатором цього стала американська екологічна організація «Міжнародна мережа річок». Головна мета свята – об'єднання зусиль людей всього світу для захисту річкових екосистем. До цієї дати відділ обслуговування науковою літературою підготував виставку «Збереження природної спадщини» Більше...

 

 

 

28.02.2020_________

Масляну гуляємо, весну зустрічаємо!

1 Традиція святкувати Масляну сходить коріннями до стародавніх часів, коли наші предки пов'язували початок нового року з сільськогосподарським календарем і радісно зустрічали довгоочікувані весняні дні.
З цим святом нерозривно пов'язана традиція пекти млинці, які із-за кольору і форми ототожнюються з ласкавим сонечком.
До цього свята в читальній залі соціально-гуманітарних наук підготовлено виставку-інсталяцію і книжково-ілюстровану виставку. Більше...

 

 

31.01.2020_________

1

Висловлюємо щиру подяку Байсарі Людмилі Іванівні, директору Регіонального центру іноземних мов ДНУ за подаровану  нову книгу Джона Маккейна та Марка Солтера «Буремна хвиля» (2020 р.) та цікаве видання «Women ho light the dark» американської авторки Paola Gianturco. Більше...

 

На головну