library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ДНУ

logo dnu
fon2

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

rus  eng

06.05.2020_________

ГОНЧАРІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ БЕРЕЖЕ СПАДЩИНУ МАЙСТРА

1


На початку квітня наукова бібліотека разом з університетською спільнотою святкують день народження видатного українського письменника, випускника ДНУ Олеся Терентійовича Гончара. Народився він у козацькій Ломівці на березі Дніпра, саме тут бере початок його літературна слава, звідси пішли у світ його новели «Модри камень», «Весна за Моравою», «Співачка», нарис «Аспирантка» та роман «Прапороносці».
Творча спадщина письменника широко представлена у фондових колекціях університетської книгозбірні. Відділ художньої літератури зберігає понад 400 примірників книг автора. Тритомне видання що- денників Олеся Гончара більш детально розкриває нам особис- тість письменника. «Щоденни- ки» цікаві читачам різного віку, оскільки в них висвітлюється ве- личезна кількість тем - від мо- рально-етичних та релігійних до суто побутових. Окрему увагу привертають фронтові записи, зроблені в полоні та під час бойових дій. Яким був письменник у житті, що його хвилювало, як він реагував на звернення та прохання людей - відповіді на ці та інші запитання можна знайти у книзі «Олесь Гончар. Листи». Це видання бібліотека отримала у подарунок від ректора Полтавського національного педагогічного університету, професора М.І. Степаненка. До книги увійшло 895 листів, які надсилали Олесю Гончару читачі з різних куточків світу.
Творчий доробок письменника продовжує надихати сучасних науковців і дослідників його таланту, професорів та студентську молодь. Електронний каталог бібліотеки щорічно поповнюється новими виданнями та статтями, що розкривають невідомі грані його життя.
Останніми надходженнями стали: курс лекцій декана факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, професора І. С. Попової «Синтаксис складного речення та тексту (на матеріалі «Щоденників» Олеся Гончара»); третє видання книги «Сторінки історії. Олесь Гончар»; каталог Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І Яворницького «Колекція Олеся Гончара у фондах ДНІМ»; збірники наукових праць «Дослідження з лексикології і граматики української мови».
Олесь Гончар прожив нелегке, але яскраве життя, зазнав біль втрат, воєнне лихоліття, «анти-соборну» кампанію, та попри усе доля його склалась щасливо: у нього було і визнання читачів, і любов близьких та рідних людей, сім’я, що завжди його підтримувала.
Життя письменника обірвалося 14 липня 1995 року, але пам’ять про нього живе у його книгах та назвах вулиць Дніпра, Києва, Харкова, Івано-Франківська, Білої Церкви, Полтави. Український інститут національної пам’яті вніс його ім’я до проекту «Незламні», який видокремив 15 видатних людей, що пройшли через страшні 1932-1933 роки та змогли реалізувати себе.

Людмила ЛУЧКА, заступниця директорки наукової бібліотеки

 

 

facebookyoutube instagram


Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov