|
![eng](img/en.png)
06.05.2020_________
ГОНЧАРІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ БЕРЕЖЕ СПАДЩИНУ МАЙСТРА
![1](img/zmi/gonchar_zmism.jpg)
На початку квітня наукова бібліотека разом з університетською спільнотою святкують день народження видатного українського письменника, випускника ДНУ Олеся Терентійовича Гончара. Народився він у козацькій Ломівці на березі Дніпра, саме тут бере початок його літературна слава, звідси пішли у світ його новели «Модри камень», «Весна за Моравою», «Співачка», нарис «Аспирантка» та роман «Прапороносці».
Творча спадщина письменника широко представлена у фондових колекціях університетської книгозбірні. Відділ художньої літератури зберігає понад 400 примірників книг автора. Тритомне видання що- денників Олеся Гончара більш детально розкриває нам особис- тість письменника. «Щоденни- ки» цікаві читачам різного віку, оскільки в них висвітлюється ве- личезна кількість тем - від мо- рально-етичних та релігійних до суто побутових. Окрему увагу привертають фронтові записи, зроблені в полоні та під час бойових дій. Яким був письменник у житті, що його хвилювало, як він реагував на звернення та прохання людей - відповіді на ці та інші запитання можна знайти у книзі «Олесь Гончар. Листи». Це видання бібліотека отримала у подарунок від ректора Полтавського національного педагогічного університету, професора М.І. Степаненка. До книги увійшло 895 листів, які надсилали Олесю Гончару читачі з різних куточків світу.
Творчий доробок письменника продовжує надихати сучасних науковців і дослідників його таланту, професорів та студентську молодь. Електронний каталог бібліотеки щорічно поповнюється новими виданнями та статтями, що розкривають невідомі грані його життя.
Останніми надходженнями стали: курс лекцій декана факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, професора І. С. Попової «Синтаксис складного речення та тексту (на матеріалі «Щоденників» Олеся Гончара»); третє видання книги «Сторінки історії. Олесь Гончар»; каталог Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І Яворницького «Колекція Олеся Гончара у фондах ДНІМ»; збірники наукових праць «Дослідження з лексикології і граматики української мови».
Олесь Гончар прожив нелегке, але яскраве життя, зазнав біль втрат, воєнне лихоліття, «анти-соборну» кампанію, та попри усе доля його склалась щасливо: у нього було і визнання читачів, і любов близьких та рідних людей, сім’я, що завжди його підтримувала.
Життя письменника обірвалося 14 липня 1995 року, але пам’ять про нього живе у його книгах та назвах вулиць Дніпра, Києва, Харкова, Івано-Франківська, Білої Церкви, Полтави. Український інститут національної пам’яті вніс його ім’я до проекту «Незламні», який видокремив 15 видатних людей, що пройшли через страшні 1932-1933 роки та змогли реалізувати себе.
Людмила ЛУЧКА, заступниця директорки наукової бібліотеки
|
![facebook facebook](img/facebook.png)
![instagram instagram](img/instagram.jpg)
![ResearcheLife одна з найбільших у світі колекцій наукової та технічної літератури, що пропонують відомі наукові видання.](img/Research4Lifen.jpg)
![Scopus - найбільша у світі база даних рефератів та цитат досліджуваної літератури. Пошук авторів Scopus](img/scopus.jpg)
![Німецька служба новин DW](img/dw3.png)
![Бібліотека отримала статус партнера Німецького
інформаційного агентства DPA, яким має право користуватись протягом 2016 року. Вам надано можливість безкоштовно знайомитись з
інформацією про внутрішню та зовнішню політику Німеччини, та архивами (з 2014 р). Login: DNU Passwort: germanytoday
dpa](img/dpa2.jpg)
![razumkov](img/razumkov.jpg)
|