library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ДНУ

logo dnu
fon2

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

30.04.2021_________

1 травня виповнюється 75 років
з дня народження Миколи Вікторовича Полякова (1946–2020) –
ученого-механіка і математика, доктора фізико-математичних наук,
професора, ректора  ДНУ(1998-2020).

Микола Вікторович був одним з провідних учених України у галузі досліджень рідин і газів. Головний редактор наукового журналу «Вісник Дніпропетровського університету». Автор і співавтор більш ніж 500 праць, серед яких 14 монографій, 12 навчальних посібників та 2 підручники. Його науковий доробок добре відомий не тільки в Україні, але і за кордоном(США,  Німеччина, Угорщина, Чехія, Румунія, Болгарія, Ірландія, Китай, Ізраїль, Франція).
Він заслужений діяч науки і техніки України (1998); нагороджений орденом «За заслуги» І (2006), ІІ (2003) і ІІІ (2000) ступенів, медаллю «Захиснику Вітчизни» (1999) та іншими відзнаками.2013 року він отримав Державну премію України в галузі освіти у номінації «вища освіта» за цикл робіт «Навчально-методичне та науково-технічне забезпечення розвитку ракетно-космічної освіти в Україні та її інтеграція в міжнародний освітній простір» (у складі колективу). За цикл праць з гідрогазодинаміки та динаміки польоту літальних апаратів він удостоєний премії ім. М.К. Янгеля НАН України (2005).  У 2015 році Микола Вікторович був обраний почесним громадянином м. Дніпро. Це далеко не повний перелік його нагород.
Він пройшов шлях від студента до керівника класичного університету і протягом 22-х років очолював його. З повагою та пошаною він ставився до бібліотеки. На нарадах часто відзначав роль книги у навчальному процесі. Активно підтримував та брав участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних заходах, що відбувалися на теренах бібліотеки. Микола Вікторович був багаторічним читачем і дарувальником.  Його науковий доробок та людська енергетика назавжди залишать свій слід в історії університету.


facebookyoutube instagram

Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov