library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ДНУ

logo dnu
fon2

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

15.05.2021_________

Ювілеї вчених ДНУ

Akimov16 травня виповнюється 135 років з дня народження Михайла Акімова (1886–1955) – ученого-зоолога, професора ДДУ.
Ось що пише про нього у своїй книзі «Екологічна абетка Придніпров’я» доцент ДНУ ім. Олеся Гончара Вадим Манюк: «Видатний діяч природоохоронного руху Дніпропетровщини, один із його засновників, науковець-зоолог працював у Дніпропетровському національному університеті з моменту його заснування, де був одним з організаторів кафедри зоології, вже з 1925 року читав курс екології».
Народився Михайло  Павлович Акімов 16 травня 1886 р. у селі Калинівському Луганської області в сім'ї гірничого інженера. З 1908 по 1914рр. навчався на природничому відділенні фізико-математичного факультету Харківського університету. З 1 листопада 1926 р. і до початку 30-х років, за пропозицією професора Л. В. Рейнгарда, він стає керівником Дніпропетровської крайової інспектури з охорони пам'яток природи, а також членом Українського комітету з охорони пам'яток природи.
З-під пера професора М. П. Акімова вийшла одна з найбільш відомих на той час книг— «Охороняймо пам'ятники природи» (матеріали до охорони природи Середньої Наддніпрянщини) (1930 р.), яка зберігається у фондах бібліотеки. Бібліотека також має раритетні наукові збірники біологічного факультету та збірники авторефератів 1938, 1948, 1955 років де   надруковано роботи Михайла Павловича. У 1959 р., вже після його смерті, вийшла книга «Экология животных», яка до цих пір не втратила свого значення та користується попитом у співробітників та студентів ДНУ. Велику увагу вчений приділяв залученню школярів до природоохоронної діяльності. Для юнацтва Акімов проводив природознавчі екскурсії по середньому Дніпру.
Помер М. П. Акімов після довгої хвороби, 23 жовтня 1955 р.

facebookyoutube instagram

Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov