library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


logo

dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

8.11.2017__________

1

У жовтні наукова бібліотека отримала дарунок від історичного факультету – друге видання монографії доктора історичних наук, професора кафедри історії України, декана історичного факультету ДНУ ім. Олеся Гончара      С.І. Світленка: «Дмитро Яворницький: вчений та педагог в українському інтелектуальному співтоваристві». Монографія стала результатом десятирічної праці, пройшла апробацію на низці наукових конференцій. Вона зацікавить не тільки вузьке коло фахівців, а й широкий загал науковців, освітян, краєзнавців, аспірантів, студентів та всіх любителів історії України та рідного краю.

 

16.08.2017__________

До 100-річчя університету молода українська письменниця, перекладач, журналіст та науковець Наталія Володимирівна Дев'ятко подарувала нашим читачам свої книги «Скарби примарних островів. Карта і компас», «Скарби примарних островів. Кохана пустельного вітру», «Злато Сонця, синь Води», «Легенда про юну Весну», «Три кроки до світанку», що написані у стилі фентезі і стилі магічного реалізму. Більше

7.08.2017__________

iconaiconaКнижковий фонд бібліотеки поповнився авторським дарунком – монографічним дослідженням "Українська домашня ікона" Ольги Вадимівни Богомолець, народного депутата України, професора, доктора медичних наук, фундатора Музею української домашньої ікони та старожитностей "Душа України". Видання талановитої сучасниці та державного діяча є фундаментальним науковим дослідженням, що присвячене темі збереження історичної пам'яті та формування національної культурної спадщини. Книга цікава унікальними матеріалами з історії домашньої ікони різних регіонів України: Київщини, Полісся, Поділля, Слобожанщини, Чернігівщини, Сіверщини, Прикарпаття та Закарпаття. Не залишились поза увагою авторки й сумні події, пов'язані із знищенням ікони у 20-30-х рр. ХХ ст. Книга нагадує про часи, коли ікона в хаті була оберегом людини та родини. Усіх, хто любить українську народну культуру, її звичаї та традиції, запрошуємо до знайомства з книжковим дарунком.

11.07.2017__________

pragmatichniyНаукова бібліотека отримала дарунок від випускниці філологічного факультету нашого університету Ксенії Тараненко – монографію «Прагматичний потенціал антонімії української мови». У виданні здійснено комплексний аналіз прагматичного компонента лексичного значення антонімів української мови. Книга буде корисною для науковців-філологів, викладачів, студентів та усіх хто цікавиться проблемами сучасної лінгвістики.

 

 

novaБібліотека одержала у подарунок нову книгу з історії України періоду Української революції 1917–1921рр. -" Війна з державою чи за державу?
Селянський повстанський рух в Україні 1917-1921 років".
Авторський колектив видання налічує 9 науковців, сферою інтересів яких є історія повстанського руху цього періоду. Спільні зусилля авторів дозволили створити книгу, що об’єднує результати сучасних досліджень різних аспектів тих подій та показують їх неоднозначність, але, разом з тим, і значимість повстанства в історії України. Окрема вдячність дарувальнику одному із авторів доктору історичних наук, професору ДНУ ім. Олеся Гончара Архірейському Дмитру Володимировичу.

 

facebookyoutube instagram

Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov