library

logo

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара

dp2018

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

16.04.2017___________

Великоднє диво

12 квітня 2017 року Наукова бібліотека  прийняла участь  у заході, який  щороку напередодні  Пасхальних свят проводять на факультеті української  й іноземної філології та мистецтвознавства "Великоднє диво".
Тут були і писанки, і малюнки, й чудова витинанка, й українська вишивка, й плетіння та зразки яскравого петриківського розпису.
Співробітники нашої бібліотеки також презентували власні витвори.
Свої найкращі нові картини, вишиті бісером і хрестиком, представили постійні учасниці "Великоднього дива" Сюх Ольга Михайлівна та Яна Стець.
Олена Білик презентувала прикраси: різноманітні витончені буси, кольє, кафи, частково зроблені з природних каменів, дерева та бісеру.
Наталя Ботан представила плетіння з газетних трубочок, що останнім часом набуло широкої популярності, серед них – корзинка для яєць, скриньки.
До цього свята співробітниками читальної зали соціально-гуманітарних наук була підготовлена цікава книжково-журнальна експозиція: "Свята, обряди, традиції",  яка нараховувала 39 примірників книг і періодичних видань.
Виставка містила такі розділи:

  1. "Звичаї нашого народу".
  2. "З Великоднем! Святкуйте на здоров’я!"
  3. "Вічне життя писанки".
  4. "Петриківка – це душа України, візитна картка Дніпропетровщини".

      Книжкова виставка розкриває багатий світ українських традицій, обрядів, звичаїв та вірувань, які століттями складалися в історії українського народу і знову набувають популярності на сучасному історичному етапі.
Найбільшу увагу привернули до себе книги: "Світ української писанки",  "Вишивання долі: символи і техніка шитва" – автор Чумарна М. І., "Писанки Катеринославщини: посібник з писанкарства" – автор Датченко Ю.
Після заходу до 1.05.17 р. книжкова виставка експонується в читальній залі НБ ДНУ  ( 4 поверх, к. 406).
Сподіваємось, що література, представлена на виставці, буде цікава для викладачів та студентів нашого вузу.

Матеріал підготувала
Абрамова Ганна Михайлівнаfacebookyoutube instagram

Scopus
Scopus

DW
dpa
BioOne
encyklopedia
razumkov