library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ДНУ

logo dnu
fon2

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

10.06.2016___________

Дарунки книг бібліотекам – це дуже давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Сьогодні ми щиро дякуємо нашим читачам: Анатолію Миколайовичу Пасько, Михайлу Абрамовичу Поджарському та його дружині Любові Ярославні Івашенюк, Галині Миколаївні Бухно, кафедрі української літератури, студентці Ганні Герасимовій та іншим дарувальникам, завдяки яким фонд нашої бібліотеки за перше півріччя 2016 року поповнився на 82 художні книги.

Прекрасну традицію дарувати бібліотеці книги нещодавно підтримав і прозаїк-публіцист, заслужений журналіст України, в минулому випускник нашого університету Віктор Іванович Стус. Незабаром наші читачі матимуть змогу ознайомитися з історичними книгами Віктора Івановича, що побачили світ з 2011 по 2015 роки. В своїх творах автор намагається відповісти на кардинальні питання буття: чиї ми онуки чи діти, де наше коріння, якими були наші пращури, що з їхнього досвіду варто взяти нащадкам у дорогу? Бо, як він наголошує, "прийдешнє починається в минулому: щось - у далекому, щось – у близькому… На жаль, саме цього багатьом українцям не вистачає для осмислення свого власного місця в сучасному бурхливому світі".

Стус, В. І. Пісня Амазонки / Віктор Стус. – Мелітополь : Видавничий будинок ММД, 2011. – 160 с.
До першої книги автора, опублікованої в 2011 р., увійшли історична повість «Цариця Амага — донька мага» про унікальний похід роксоланської володарки на Неаполь Скіфський (нині Сімферополь), а також оповідання «Пісня амазонки» про скіфську косачку Орелю, яка зі своїм загоном відважних воячок виступила на захист рідного міста, «Таврійські сходи», «Чумацький шлях» та інші твори письменника.

 

 

Стус, В. І. Помста атлантів : Стріла для мудреця : роман / Віктор Стус. – Мелітополь : Видавничий будинок ММД, 2012. – 364 с.
Головному герою твору – скіфському княжичу Анахарсісу-Онохарку рада старійшин та віче доручають очолити так зване Велике скіфське посольство до Греції. Мандруючи країнами, цей обдарований, освічений мудрець зазнає всіляких пригод. При цьому намагається переконати тодішніх правителів, що можна жити без рабства та війн, люблячи та поважаючи ближнього.

 

 

Стус, В. І. Чуні : автобіографічна повість ; Байки – казки і навпаки / Віктор Стус. – Мелітополь : Видавничий будинок ММД, 2012. – 128 с.
«Яка радість! Хотілося стрибати з долівки аж до стелі! Вранці перед самісіньким Новим роком я проснувся на лежанці, де ми зазвичай ночували з молодшим братом Ваньком, ледве очі продер – і побачив прямо перед собою на одіялі чуні! Біленькі, з червоними рантами і чорною ребристою підошвою, вони ще пахли гумою та клеєм. Найдивовижніші в світі!» - так починається автобіографічна повість «Чуні», що побудована на реальних фактах із життя сільської малечі.

 

Стус, В. І. Арійський Спас : історичний роман / Віктор Стус. – Сімферополь : Таврія, 2013. – 352 с.
Цей роман – чи не перший художній твір про людину, яка відіграла величезну роль у становленні всього слов’янського світу, про великого князя Буса Білояра, що ініціював створення Антського союзу слов’янських племен, предтечі Київської Русі.

 

 

Стус, В. І. Повернення з іносвіту : повісті, оповідання, новели / Віктор Стус. – Сімферополь : Доля, 2013. – 312 с.
В цій збірці автор тематично перекидає місток від сучасної України у її давнину. Тим самим нагадує про істину, яку нікому й ніколи не слід забувати, а саме: сьогоднішнє життя витікає з минулого; помилки, яких допустилися пращури, безпосередньо зараз впливають на долю України і кожного з нас.

 

 

Стус, В. І. Зловити характерника : пригодницький роман / Віктор Стус. – Сімферополь : Доля, 2014. – 296 с.
В житті центральної фігури роману Остапа Метелиці, запорозького козака-характерника з унікальними здібностями, які отримав від давньослов'янських волхвів-укрів на острові Хортиця, чимало незвичайних пригод, які він дивом і надлюдськими зусиллями долає в обороні справедливості та гідності супроти сил зла. Персонажі твору діють у двох часових вимірах – в другій половині 17-го століття і в наші непевні часи, коли бал правлять продажність, корупція, брехня.

 

 

Стус, В. І. Таємниця Берегині : давні арійські оповіді про наших пращурів / Віктор Стус. – Сімферополь : Таврія, 2014. – 220 с.
Дев'яте тисячоліття до нової ери на теренах сучасного Криму та Причорномор'я… Післяльодовиковий та наступні за ним періоди… Як тоді жили наші предки, чим займалися, про що мріяли? Зоряна, вона ж Берегиня, закохується в набагато молодшого за себе Яруна, сина загиблого Родислава, народжує він нього сина. Ніхто не відає про цю таємницю…

 

 

Стус, В. І. Судний день на Покрову : повість / Віктор Стус. – Запоріжжя : Дніпровський металург, 2015. – 36 с.
На берегах річок Вовчої і Гайчуру живуть у дружньому сусідстві сім'ї запорожців, козаків і ногайців. Айдер та Ярина познайомилися, коли на Івана Купала парубки і дівчата шукали чарівну квітку папороті. Та недовго панував мир в українських та ногайських поселеннях. Війни вмить все це обірвали. Чвари та міжусобиці між гетьманами в Україні не вщухали...

 

 

 

Стус, В. І. Пастка : повість / Віктор Стус. – Запоріжжя : Дніпровський металург, 2015. – 60 с.
У вересні 1943 року в невеличкому хуторі Червоному та його околицях на Запоріжжі у нерівному бою полягли 287 піхотинців. По суті то була пастка.

facebookyoutube instagram


Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov