library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ДНУ

logo dnu
fon2

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

02.12.2021_________

Виставка картин Сашеньки Путрі
"Яскрава творчість короткого життя"






Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку картин Сашеньки Путрі  „Яскрава творчість короткого життя”, отримати задоволення від побаченого, та доторкнутися і відчути світ через картини.
Талановита дівчинка-художниця Саша Путря народилася 2 грудня 1977 року у творчій сім'ї. Ії батько – художник, мати – музикант. Вихована на благодатному творчому грунті, дівчинка розвивалася швидко, дивуючи і батьків, і друзів – художників.
Із трьох років вона вже добре тримала в руках олівець і пензлик та малювала не зупиняючись, часто засипала вся у фарбах.   "Коли я виросту велика, – говорила вона вже тоді, – неодмінно стану художницею й буду малювати з ранку до вечора. Навіть вночі".
Саша Путря прожила на Землі 11 років. За своє коротке життя вона створила 2280 малюнків та композицій, а також безліч портретів і шаржів у записниках, книжкову графіку, вітальні листівки, архітектурні та анімалістичні роботи, карбування, випалені по дереву картини, роботи з пластиліну. Окрім того, Саша залишила технічні креслення, які, за її задумом, повинні були допомогти дорослим досягти Місяця й зробити асфальтове покриття доріг без тріщин.
Сашу Путрю, як талановиту художницю, знають у всьому світі.
З 1989 року відбулося 120 її персональних виставок у 10 країнах.
В Австрії із малюнком Саші випущені поштові конверт, штемпель, та серія її малюнків. Про Сашу знято п’ять документальних фільмів, а також вийшла документальна повість „Саша Путря”. На стіні дитячого садочка, де вона виховувалася, встановлена меморіальна дошка, існує музей Саші. У Полтаві відкрита дитяча художня галерея імені Саші Путрі, у ній під егідою Фонду захисту та підтримки талановитих дітей проводяться конкурси дитячого малюнку. А з 2005 року ці конкурси стали міжнародними.
Саша Путря нагороджена (посмертно): Золотою медаллю Христа Спасителя „За життя, гідне людини”, 1998 р. Орденом Святого Миколи Угодника „За примноження добра на Землі”, 2001 р. Старовинною іконою у срібному окладі „Христос Вседержитель”, 2001р. Національним призом Всеіндійського дитячого об’єднання „Неру Бал Саміті” (Neru Bal Samiti) – «Кала Шрі Авард” (Kala Shree Award) (2001).
Яскраві малюнки Сашеньки вражають своєю жагою до життя, жагою мріяти, творити, дарувати свою любов рідним та близьким. Передають різноманітний колорит, яскраву гамму, занурюють нас в замріяне дитинство.
В дивовижних образах, прослідковується філософія дорослої надзвичайно талановитої людини. Здається, в картини заглядаєш як у Всесвіт. Те, як розуміла Саша життя, як сприймала Всесвіт, як його демонструвала через свої картини, вражає.
Картини, створені художницею, ніби переносять нас у світ добра, гармонії, краси.
Сашенька з інтересом поринала в різні епохи й культури: серед малюнків юної художниці можна зустріти ”Анну Ярославну – королеву Франції”, „Іспанку”, „Єгиптянку”... Неочікувано для всіх з’явилася в її малюнках Індія, яку вона полюбила всією душею. За допомогою яскравих барв Сашенька майстерно передавала традиції індійського народу, його самобутність.
Десятки портретів красеня Мітхуна Чакраборті, актора з індійського фільму „Танцюрист диско”, Бога Шиви, що танцює, Індіри Ганді, закоханих індійських юнаків та дівчат. Індійська кінозірка Рекха, автопортрет у вигляді шестирукої богині...
Вона окреслює своїх улюбленців, наче пестить їх пензликом: кумедних курчат, кошенят, цуценят. Прекрасні творіння, народжені чарівною уявою Саші – художниці, залишилися трепетним одкровенням чистої дитячої довіри та ніжності до „братів наших менших”. Гармонія стосунків між людьми та природою – заповідь Саші. „Цуценятко Бімочка”, „Кіт – риболов”, „Собачка Ніка та кошенятко Тишка у своєму палаці”, „Свято звірят”.
Якщо в людей є свята, тож і у звірят вони повинні бути! – вважала Сашенька. Принци, королі, лицарі, доблесні та справедливі, заповнюють її альбом, і в цьому співтоваристві вона, Саша, – принцеса з короною, прекрасна й добра. В образі сплячої красуні легко вгадуються риси Сашеньки. „Це я ще маленька, тоді була зоряна та темна ніч без Місяця, і тому в мене такі великі оченята”, – говорила вона. Нам не важко вловити в цих величезних, як на іконі, очах глибоке страждання та сум за нашу Землю.
Несподівана тяжка хвороба увірвалася в щасливе спокійне життя. Але Саша не здається. Тільки тепер її свідомість вийшла за межі земного існування. Бог, галактики, планети й сузір’я, прибульці, НЛО – ось куди потяглася за спасінням стурбована душа. Це вже композиції іншої Саші, тієї, яка з дня на день виборює право на життя. Уся родина, об’єднана спільною бідою, мужньо оберігала кожен подих дитини. Поширюються чутки про незвичайні малюнки, і невдовзі одна за одною відбулися дві її персональні виставки.
Чим більше часу проходить, тим більшу цінність для людей набувають Сашині роботи, тим глибше відкривається через них справжня реальність добра, краси й мудрості.
Тож запрошуємо відвідати чудову виставку неймовірної, талановитої Сашеньки Путрі.
  Виставка проводиться з 30 серпня 2021 року в Науковій бібліотеці Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара за адресою:
м. Дніпро, вул. Козакова, 8.
  Виставка працює: з 9.00 – 16.45 з понеділка до п'ятниці,
субота та неділя – вихідні.
Телефон для довідок:   098 66 18 802.
  Організаторами виставки є Дніпропетровське міське Реріховське товариство, Наукова бібліотека ДНУ імені Олеся Гончара.

Фільм про Сашеньку Путрю

Малюнки одного короткого життя

  Матеріал підготували О. О. Губка кандидат історичних наук, Дніпропетровське міське Реріховське товариство та зав. сектору читальної зали Анна Абрамова.

facebookyoutube instagram


Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov