library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ДНУ

logo dnu
fon2

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

18.12.2023___________

Міжнародна співпраця: діалог і спілкування

Закінчується 2023 рік. Озираючись назад ми бачимо, що він був важким і складним, але бібліотека продовжувала працювати на користь університету і приймала участь у міжнародній співпраці. Ми використовували традиційні форми і, розуміючи вимоги часу, впроваджували інновації та сучасні форми спілкування.
Бібліотека щиро вдячна відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами Віктор ГАССО і проректору з наукової роботи Олегу МАРЕНКОВУ за підтримку у створенні спільних проєктів.
Починаючи з липня по грудень 2023 р. співробітники бібліотеки разом з колегами із Центральної бібліотеки Карлового університету (Чеська республіка) брали участь у серії вебінарів з актуальної теми забезпечення електронними інформаційними ресурсами. Перші дві зустрічі відбулися 26 липня та 6 вересня і мали ознайомчий характер, на них обговорювались такі питання:
- Переваги та недоліки використання е-ресурсів;
- Що таке якісний ресурс?;
- Доступ до ліцензованих е-ресурсів;
- Що таке сучасний міжбібліотечний абонемент;
- Які е-ресурси Карлів університет рекомендує своїм користувачам.
Наступна зустріч за темою «Підтримка відкритої науки (open science) для науковців» відбулася 13 вересня. Обговорювався стан відкритої науки в Чехії та безпосередньо у Карловому університеті і роль Центральної бібліотеки, як центру підтримки відкритої науки. Розглядались питання надання підтримки науковцям та стратегічного розвитку відкритої науки.
Чергова зустріч, присвячена електронним інформаційним ресурсам відбулася 25 жовтня і була цікавою саме методикою пошуку відкритих е-ресурсів і баз даних за різними напрямками. Обговорювалась доступність е-ресурсів, умови їх використання, хижацькі журнали та пастки, в які може потрапити користувач.
11 грудня пройшов заключний вебінар, на якому підвели підсумки обміну досвідом з теми забезпечення електронними ресурсами користувачів та підтримки відкритої науки. Хочемо виразити вдячність спікерам з Центральної бібліотеки Карлового університету Lucie Panchártek Suchá та Radka Šíchováза цікаво викладений матеріал, корисну інформацію та прекрасні презентації, які співробітники нашої бібліотеки зможуть використовувати у роботі з користувачами. Також окрему подяку хочемо висловити перекладачам, що забезпечили якісне спілкування учасників вебінарів. Сподіваємось, що у наступному році співпраця з Карловим університетом та його бібліотекою продовжиться на новому рівні та за іншими напрямками.facebookyoutube instagram


Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov