День Латвії в Науковій бібліотеці
30 жовтня відбулась знаменна подія – урочиста передача – презентація наукових видань, підготовлених Академічною бібліотекою Латвійського університету, Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Церемонію відкрив ректор, професор Микола Вікторович Поляков.
Надзвичайний і вповноважений посол Латвії в Україні Агріта Даудзе привітала присутніх і побажала плідної співпраці нашим бібліотекам.
Заочне знайомство директорів бібліотек двох класичних університетів Риги і Дніпропетровська п. Венти Коцере та Світлани Кубишкіної сталося задовго до зустрічі завдяки електронному зв’язку.
Готуючись до прийому гостей бібліотекарі оформили яскраві книжково-ілюстративні виставки про історію, культуру, літературне життя Латвії.
У відділі рідкісних книг підготували експозицію видань про стародавню історію Ліфляндії, книг 18-19 століть, карту прибалтійського краю 1745 р.
Академічна бібліотека Латвійського університету (заснована у 1524 р.) одна з найстаріших в Європі, має цікаву історію та зберігає колекції не тільки книжкових видань, але й рукописи, архівні документи, малюнки художників. Зокрема, в Академічній бібліотеці знаходиться колекція малюнків і описів Ліфляндії Йоганна Кристофа Бротце (1742-1823), яка подорожує по всьому світу завдяки ентузіазму директора бібліотеки п. Венти Коцере.
Вента Коцере презентувала книжкову продукцію та розповіла про оригінальне видання книги латиського поета Імантса Зіедоніса „Епіфанії”, перекладену на українську мову. Наукові видання з історії, етнографії, літературознавства, альбоми з краєвидами Латвії, науково-технічні журнали поповнили фонд Наукової бібліотеки.
Присутні студенти, працівники бібліотеки ВНЗ та гості ознайомились з літературою, представленою на виставках, та переглянули інформаційний ролик про Академічну бібліотеку.
Тепло зустріли вітальне слово професора Латвійського університету Яніну Курсіте-Пакуле та чудову латвійську пісню у виконанні тріо докторанток.
У відповідь директор Наукової бібліотеки Світлана Кубишкіна подякувала за дарунки та вручила нові книги, видані до 95-річчя ДНУ ім. О. Гончара
У відділі рідкісних книг гості ознайомились з експозицією раритетів та одержали в дарунок 5 випусків „Каталога старопечатных изданий” Є.М. Самінського. Відбулась дружня розмова колег про бібліотечні проблеми та перспективи взаємовідносин.