Наукова бібліотека

CSS Menu On Top Css3Menu.com

З 1 вересня бібліотека працює: понеділок – п'ятниця: з 9-00 до 16-45, субота – з 9-00 до 15-45, неділя: – вихідний.

З січня триває перереєстрація читачів. Запрошуємо викладачів, співробітників та студентів університету до бібліотеки для перереєстрації.


 

 

До 235-річчя від дня народження Григорія Федоровича Квітки-Основ’яненка
(1778-1843).

Квітка-Основ’яненко

   Народився Г.Ф. Квітка-Основ’яненко в селі Oснова під Харковом. Походив з казацько-старшинського роду.
    Дорога молодого Григорія до літературної слави виявилась звивистою й довгою. Юнак не один рік „шукав себе”.
   До 26 років він устиг побувати й армійським капітаном (практично без служби в армії), і комедійним актором-аматором, і чиновником при департаменті герольдії, та ще й брав участь у роботі з підготовки до відкриття Харківського університету (1802-1803 рр.)…
   Сучасники захоплювались багатогранністю талантів цієї людини. Відома така дружня епіграма на Основ’яненка:

Не надивуюсь я, создатель,
Какой у нас мудреный век:
Актер поэт и заседатель –
Один и тот же человек.

В.Н.Каразин

   Творча спадщина Квитки-Основ’яненка налічує близько 80 творів різних жанрів, написаних російською і українською мовами: фейлетони, комедії, оповідання, повісті, історично-художні нариси і літературно-публіцистичні статті.
   На книжковій виставці представлені широковідомі повісті та оповідання (бурлескно-реалістичні та сентиментальні) „Солдацький портрет” (1833), „Маруся” (1834), „Конотопська відьма” (1833), Сердешна Оксана”(1838), „Козир-дівка” (1838) та інші.
   Окремий розділ виставки ”Драматургія і театр” розповідає про визначну роль Г.Ф. Квітки-Основ’яненка в становленні і розвитку українського професіонального театру, в боротьбі за утвердження реалізму в драматургії і на сцені.
   Життєві джерела надавали творам Квітки силу й переконливість. Кращі драматургічні твори „Сватання на Гончарівці” (1835) та „Шельменко-денщик” (1836), сатиричний роман „Пан Халявський (1829-40) по праву належать до класичних. Вони мають багату і славну театральну історію і сьогодні знаходяться в репертуарі наших театрів.
   Заслужено високу оцінку творчості Г.Ф. Квітки-Основ’яненка давали сучасники, відзначаючи його вміння зображувати з неперевершеною природністю „пересічну” (майже не зображену до нього в літературі) українську людину.
   Запрошуємо оглянути виставку, яка експонується до 29 грудня 2013 року. 

facebook youtube

З жовтня 2017 р. бібліотека надає користувачам безкоштовний доступ до міжнародних наукометричних БД Scopus та Web of Science. Зверніть увагу: Ви маєте можливість ознайомитись з міжнародною патентною базою даних Derwent Innovation, що розміщено на платформі Web of Science.

Scopus
Scopus

DW
dpa
BioOne
encyklopedia
razumkov
Polpred.com Обзор ЗМI
БібліоРосіка
disserCat — електронна бібліотека 
				дисертацій более 750 тысяч полных научных текстов