|
24.09.2021_________
Валенти́н Васи́льович Іване́нко
Валенти́н Васи́льович Іване́нко Народився 14 січня 1948 у м. Дніпропетровськ.
Український історик, доктор історичних наук, професор, професор кафедри східноєвропейської історії, директор Центру гуманітарних проблем освіти та виховання молоді Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ).
Основна сфера наукових інтересів – міжнародні зв'язки України у 1920-1930-х роках, злочини радянського тоталітарного режиму на Дніпропетровщині (політичні репресії, голодомори), Україна у Другій світовій війні, історична персоналістика тощо.
Автор та співавтор понад 550 друкованих праць, в тому числі 12 монографій, близько 40 науково-популярних, документальних, біографічно-довідкових та суспільно-політичних книг і брошур, більше десятка підручників та навчальних посібників для вищої й середньої школи. Науковий і відповідальний редактор багатьох монографій, збірок наукових праць та інших видань. Член редколегій низки наукових фахових видань. Започаткував і забезпечив керівництво реалізацією в університеті кількох наукових проектів та програм з актуальних проблем соціально-політичної історії України міжвоєнної доби.
З 1993 р. – заступник голови обласної редколегії з підготовки та видання науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією». Один з ініціаторів і організаторів створення упродовж 2013-2020 рр. в рамках цієї програми трьох додаткових серійних видань у п'яти томах кожне («Міста і села Дніпропетровщини у вирі політичних репресій»; «Історична пам'ять Дніпропетровщини: події, факти, імена»; «Трагічне минуле: документи свідчать»). Голова спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій при ДНУ (з 2004). Підготував двох докторів і 23 кандидатів історичних наук.
У 2005-2009 рр. брав участь від ДНУ в роботі Консорціуму восьми університетів з вироблення національної стратегії і моделі впровадження інституціональної автономії у вишах України.
До уваги читачів представляємо добірку книжок Валентина Васильовича Іваненка з фонду бібліотеки, та сподіваємось на подальше поповнення його авторської колекції.
|
|