library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ДНУ

logo dnu
fon2

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

engru


30.09.2021__________

Цьогоріч виповнюється 80 років з дати трагедії Бабиного Яру.

1У зв’язку з цими роковинами 6 жовтня відбудуться жалобні заходи.  Бабин Яр - один з найстрашніших і найвідоміших символів Голокосту. Під час німецької окупації Києва у 1941–1943 рр. він став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення. Перший масовий розстріл євреїв в Бабиному Яру нацисти провели 29 вересня 1941 року та лише за два дні - 29 та 30 вересня було розстріляно більше 30 тисяч чоловік, а упродовж всієї окупації було страчено близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.
Вшановуючи пам’ять загиблих бібліотека підготувала  книжкову виставку під рубрикою «Свіча пам’яті», на якій підібрано книги з історії Києва та України, а головне  -  книги, що розповідають про ті страшні часи. Про трагедію Бабиного Яру написано багато, але головними документами завжди будуть живі свідчення очевидців та тих, кому дивом вдалося  вижити.  На виставці представлені видання іноземних авторів таких як голандський історик Карел Беркгоф та дослідниця з німеччини Венді Лауер, які спираючись на німецькі та радянські архівні документи розглядають не політичну, а «людську» історію виживання під нацистською окупацією на теренах України.
Раритетом є брошура видання 1945 р. під назвою «Злодеяния немцев в Киеве», що описує поневіряння мешканців міста та їх героїчний опір окупантам.
Нікого не залишить байдужим невелике видання Українського центру вивчення Голокосту «Єврейські діти України – жертви Голокосту». Видання є каталогом експозиції, що входить до виставки «Анна Франк. Урок історії». Виставка експонується в 11 містах України, у тому числі і в Дніпрі. Один з розділів книги називається: «Київ. 1941р., Бабин Яр». Зі сторінок видання на нас дивляться очі дітей, які ніколи не стануть дорослими, чиї життя перервались надто рано.
Окремо можна виділити книжки під загальною назвою «Праведники світу», що розповідають про людей, які всупереч інстинктові самозбереження виявили людяність і рятували життя євреїв від загибелі під час німецької окупації.
Читайте, не забувайте трагічні сторінки історії, щоби вони більше ніколи  не повторювались!



facebookyoutube instagram


Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov