14.04.2014 __________
До бібліотеки надійшли книги – монографічні дослідження відомих вчених-істориків ДНУ ім. Олеся Гончара. Автор першого дарунку І. С. Стороженко, спираючись на власну методологічну базу та археологічні розвідки, зробив наукове відкриття про місце проведення першої переможної баталії у Визвольній війні 1648-1657 років. Ви маєте можливість взяти участь у дослідженні битви, пройти разом з козаками шляхами підготовки та її проведення, а також ознайомитись із задумом пам’ятника, спорудженого до 350-ї річниці битви в с. Жовтоолександрівка Дніпропетровської області (1998 р.). Зацікавленість викликає і авторський план створення туристичного маршруту по історичних місцях відомої битви. Видання містить значний комплекс фотоматеріалів.
У літературно-історичному дослідженні А. Г. Болебруха розглядаються міжособиснісні та суспільні відносини в Росії першої половини ХІХ ст. на матеріалах художньої класичної літератури тієї епохи (творів О. С. Пушкіна та І. С.Тургенєва). У наш час важливим є глибокі авторські роздуми про людину, складний шлях формування порядності та народження людяності. Цікава сюжетна лінія спрямована на відродження інтересу до творів геніальних художників, які повинні стати мудрими помічниками в добрих справах сучасної молоді.
Болебрух А. Г. Мы – 200 лет тому назад /А. Г. Болебрух. – Д., 2013. – 213 с.
Стороженко І. С. Битва на Жовтих Водах, 29 квітня – 16 травня 1648 року у світлі нових досліджень: монографія / І. С. Стороженко. – Д., 2013. – 184 с.
На основі комплексу архівних джерел у монографії Н. Р. Романець, доцента ДВНЗ КНУ, висвітлено історію українського села у 1925-1939 рр. Читач має можливість ознайомитись з політикою радянських установ під час масових репресій проти українського селянства. У виданні акцент зроблено на демографічні, морально-психологічні наслідки репресій та їх вплив на подальший розвиток села.
Романець Н. Р. Репресивна політика радянської влади в українському селі (1925-1939): монографія / Н. Р. Романець. – Кривий Ріг, 2014. – 456 с.
Від доктора фізико-математичних наук, професора, першого проректора О. О. Кочубея бібліотека отримала дарунок у кількості 115 прим. сучасної наукової та навчальної літератури з різних галузей знань: історії, економіки, мовознавства, природничих наук. Широко представлені матеріали міжнародних конференцій та семінарів, які не завжди доступні бібліотеці. Книги будуть використані читачами та представлені на виставках і в «Бюлетені нових надходжень». |