library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ДНУ

logo dnu
fon2

CSS Menu On Top Css3Menu.com

 

 

eng ru

28.02.2020_________

Масляну гуляємо, весну зустрічаємо!

Традиція святкувати Масляну сходить коріннями до стародавніх часів, коли наші предки пов'язували початок нового року з сільськогосподарським календарем і радісно зустрічали довгоочікувані весняні дні. З цим святом нерозривно пов'язана традиція пекти млинці, які із-за кольору і форми ототожнюються з ласкавим сонечком.
До цього свята в читальній залі соціально-гуманітарних наук підготовлено виставку-інсталяцію і книжково-ілюстровану виставку "Щедра Масляна", де читачі і гості бібліотеки можуть ознайомитись з літературою по народознавству, про національні особливості українських свят, звичаїв святкування Масляного тижня, знайти різноманітні рецепти вареників, млинців, налисників, оладків та інше.
Найбільшу увагу привернула до себе книга: "Рецепти щасливої кухні" (автор-укладач Старченко О.Т.). В цьому науково-популярному виданні є правила сервірування столу, поради по етикету, рецепти страв на любий смак, корисні поради та маленькі кулінарні хитрощі.
А яка ж Масляна без смачних млинців!!!
27.02.2020 в "Розгуляй" читачів гостинно вітали і пригощали запашними рум'яними млинцями з медом і домашніми смаколиками – полуничним, малиновим і грушевим варенням.
Свято тривало. На столі не залишилось жодного млинця. А це означає, що свято вдалося!Виставку і матеріал підготувала співробітник читальної зали Сюх О.М.

Щира подяка нашим читачам та звичайно ж колегам за допомогу в організації і участі в святкуванні Масляної.

facebookyoutube instagram


Web of Science
Scopus
springer

DW
dpa

razumkov