library

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

logo dnu

CSS Menu On Top Css3Menu.com

rus  eng

8.03.2016__________

   Останнім часом в українській сучасній прозі все відчутніше почали лунати «жіночі голоси». І звучать вони все дедалі впевненіше, створюючи своєрідний ансамбль, прислуховуючись до якого, чоловікам слід задуматись над «силою жіночої руки».
Художній відділ Наукової Бібліотеки пропонує ознайомитись з низкою творів, написаних українськими жінками. Це тексти, в яких майстерність володіння словом поєднана з витонченим інтелектом, з надзвичайною відкритістю, ніжною чуттєвістю. Пропоновані твори сповненні такого різного і несподіваного світобачення, яке безперечно стверджує, що українські жінки все ж таки уміють писать!

84(4Укр)6
Р64
Роздобудько, Ирэн
Лицей послушных жен: романы / И. Роздобудько; пер. с укр. О. Синюгиной. – Харьков: Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга»; Белгород: Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга», 2013. – 464 с.

Кто из мужчин не мечтал об идеальной жене? Найти её очень легко – необходимо всего лишь обратиться в лицей послушних жен… Его цель – воспитать послушных и беспомощных женщин, покорных рабынь для будущих мужей. Но, когда твое сердце уже сделало выбор, трудно следовать навязанным правилам.

1

84(4Укр)6
Т16
Талан, Христина
Яга: роман / Х. Талан. – Львів: Кальварія, 2002. – 320 с.

Доля підкидня завше непроста, навіть коли він потрапляє до родини. Як подолати демонів родового прокляття, як знайти в собі сили для любові до батька небажаної дитини, як зрештою навчитись любити – про це роман «Яга».

2

84(4Укр)6
Л69        
Логінова, Галина
Червоне солодке сонце: роман / Г. Логінова. – Львів: Кальварія, 2006. – 192 с.

Це – історія молодої українки, яка поїхала в Іспанію на навчання і там, у далині від коханого та батьків, залишилася без грошей. Роман наповнений описом життя іноземців в Іспанії, історіями кохання та оповідками Чухзавуха.

3

84(4Укр)6
Г84
Гримич, Марина
Ти чуєш, Марго?.. : роман / М. Гримич. – Львів: Аверс, 2000. – 216 с.

У сорок років життя можна почати спочатку. У головної героїні, вимученої побутом матері трьох дітей, на роботі з’являється новий менеджер Андибер, і буденність перетворюється на калейдоскоп надзвичайних подій. Реальний і паралельний світи переплітаються, створюючи динамічну інтригу, в якій є все: кохання, чорна та біла магія, іронічний гумор.

4

84 (4Укр)6
О34
Овсянникова Л. Б.
Поряд з характерником: роман / Любов Борисівна Овсянникова. – Дн-вськ: ВАТ «Вид-во» «Зоря», 2007 – 512 с.

Жінка, яка написала цей роман понад 15 років присвятила науці, вона – автор багатьох винаходів і наукових праць. Але любов до літературної творчості вона пронесла через роки, і ось на її рахунку ще один роман, сповнений таємниць, захованих у долях героїнь твору.

5

84 (4Укр)6
М42
Меднікова М.
Терористка: роман не-детектив / Марина Меднікова. – Львів: «Кальварія», 2009 – 216 с.

Новий роман письменниці піднімає актуальну для сьогодення тему жіночого тероризму. Але зачаровує цей твір не лише карколомно закрученою інтригою. Події, що відбуваються, вибудовують такий динамічний сюжет, який змінюється майже посторінково. А мова роману рясно засіяна «антидепресантним» гумором, що робить цю книгу особливо цікавою.

6

84 (4Укр)6
К64
Кононенко Є.
Новели для нецілованих дівчат: рукописні новели / Євгенія Кононенко. – Львів: «Кальварія», 2006 – 192 с.

Неймовірними барвам переливаються сюжети новел, зібраних у цій книжці. Надзвичайна щирість, відкритість почуттів зображених тут людей, дивним чином відкривають інші виміри людських стосунків.

7

84 (4Укр)6
Л56
Ликович І.
Перелітна / Ірися Ликович. – Львів: ЛА «Піраміда», 2006 – 156 с.

Можливо комусь ця книжка буде схожа на роман Д. Лоуренса «Коханець леді Чаттерлей». Можливо, навіть декого обурить, бо ми ще не звикли, що жінка може писати так відверто. Героїня Ірисі Ликович бореться за своє щастя, навіть якщо воно крадене. Тому вона складна, емоційна, поєднує в собі багато суперечливих рис.

8

84 (4Укр)6
Х12
Харченко К.
Історія: Visio / Ксеня Харченко. – Львів «Кальварія», 2008 – 96 с.

Історія жінки цього твору – це міф, в якому сплелися прадавні корені і сучасні бажання. І їй дуже хочеться щоб вони справдилися, бо до цього спокусила її любов. Бо жінки - за думкою авторки, - то земля, що переходить у спадок від батька до чоловіка. А Жінка – господар, Жінка – життя.

9

На головну