Лицарі духу

photo
Фото


“Invoice”


“Invoice”


“Invoice”


Анастасія Жукова


Саша Чернов


Євген Слюзко

Лицарі духу

Нам би правду голу,              
Найпростішу в світі…              
Діти йдуть до школи       
Щирі та відкриті    
         
В. Тищенко
     
     10 березня 2011 року у молодіжному клубі «Штрих» відбулася друга зустріч, присвячена поетам-шістдесятникам.

     Вечір відкрив спеціально запрошений гість, котрий безпосередньо пов'язаний з літературним процесом 60-х рр. ХХ століття, дніпропетровський поет Валерій Тищенко. Він, як виявилося з розповіді, дуже добре знав багатьох тогочасних поетів як дніпропетровських, так і знаних у всій країні. Назвав їх великомучениками, адже щоб писати в той час так відверто і відкрито треба було мати велику сміливість і мужньо терпіти всі цькування, переслідування, пройти всі кола пекла. Порівнявши себе з такими іменами, як І. Драч, Ліна Костенко, В. Симоненко, В. Стус, Валерій Тищенко сказав, що він лише початківець. Поет розповів про свій творчий шлях, наголосивши, що улюбленим його жанром були і є усмішки. Про це можна було здогадатися, щойно поглянувши на письменника: щире, відкрите обличчя з павутинками зморшок біля очей та у кутиках вуст, веселий погляд, доброзичлива усмішка. Автор із задоволенням читав свої твори, а члени клубу уважно слухали. У кінці його виступу Анна Михайлівна, завідуюча читальної зали гуманітарних наук, подарувала на згадку записник і ручку, щоб натхнення ніколи не полишало Валерія Тищенка.

     Тему творчості шістдесятників підхопили та продовжили члени клубу «Штрих»: Ігор Шубік, Настя Жукова, Олександр Чернов, Альона Загребельна, Інна Гетьманенко та ін. Вони читали свої улюблені вірші. Окрім того всі бажаючі виступали з власними творами.
     Справжньою сенсацією та відкриттям вечора стала група «Invoice». Це колектив, який виконує всі пісні без музичних інструментів. У їх репертуарі є народні пісні різних країн, зарубіжні та слов’янські хіти, пісні «Пікардійської  Терції» та декілька власних. З першого ж виступу вони полонили всіх у залі чудовим співом. Підкорившись бажанню більшості членів молодіжного клубу, ведучий Герман Гошкадор запросив колектив у найближчий час виступити у «Штриху» з сольною програмою.

     З нагоди зустрічі співробітниками читальної зали гуманітарних наук (Анною Михайлівною Абрамовою, Ольгою Михайлівною Сюх, Яніною Стець) була підготовлена виставка «Лицарі духу. Поети-шістдесятники».      Вечір завершився чаюванням і дружньою бесідою всіх учасників.

Матеріал підготувала
Оксана Шаровська

 На головну