Концерт дуету «Пліч-о-пліч» у творчому клубі «Штрих»

 

Я обираю бути собою
Я. Апрасюхін

А мені б скласти зорі докупи…
Отоді б ти дізналася, люба,
Як філософи вміють любить
Я. Апрасюхін

Теплий вечір за вікном, затишок усередині, дружня атмосфера і чудова музика. 25 березня у творчому клубі «Штрих» відбувся концерт дуету «Пліч-о-пліч». Він став справжнім подарунком для всіх любителів бардівської пісні.
Здавалося б, що може об’єднати психолога і журналіста? Звичайно, – сказали    б ви, – це може бути багато чого, наприклад: спільність думок, інтересів, уподобань, поглядів, хобі, місця проживання, навчання, відпочинку тощо. У випадку дуету «Пліч-о-пліч» об’єднуючим початком стала музика.
Дует «Пліч-о-пліч» - це Ярослав Апрасюхін і Денис Пахоменко. Обидва – випускники ДНУ. Ярослав закінчив факультет журналістики, а Денис – факультет психології. Всю музику і вірші російською мовою пише Денис, а поезію українською мовою – Ярослав. У хлопців, окрім пісень і віршів, є ще й інструментальні композиції. Денис і Ярослав гарно грають на акустичних гітарах (Денис – 15 років, Ярослав – 5), причому жоден із них не має музичної освіти. У репертуарі бардів переважають серйозні й гумористичні пісні соціальної тематики, ліричні пісні про кохання, що найбільш близькі слухачам абсолютно різного віку. Їх музика то спокійно-заколисуюча, то по-іспанськи запальна, як казали самі хлопці: «Намагаємося дістати драйв з акустичних гітар». І драйв справді був!
Відбувся не просто концерт, а концерт-діалог, адже всі бажаючі могли задати музикантам будь-яке питання, передавши його на записці. Ярослав і Денис відповіли на всі.
Цікаво дізнатися, що розповіли про себе хлопці? Тоді читайте далі.

Слухачі. Звідки взялася думка об’єднатися в дует?
Ярослав. Ми з Денисом познайомилися в клубі авторської пісні в Палаці студентів ДНУ. Я писав вірші, Денис – музику. Вирішили виступати разом.

С. Чому співаєте українською мовою?
Я. По-перше, українська мова більш мелодійна, ніж російська. А по-друге, пісень російською мовою й так вистачає, тим більше у Східній Україні.

С. Яка з ваших пісень найбільш брехлива?
(Хлопці на початку концерту попередили, що будуть співати й говорити як правду, так і вигадку).
Я. Ми її зіграємо останньою.

С. Як з’явилася назва групи?
Я. Спочатку ми виступали без назви. Якось брали участь в одному фестивалі авторської пісні, нас повинні були нагородити дипломом. Тоді й виникла назва «Пліч-о-пліч».

С. Що надихає вас на написання віршів?
Я. Дівчата!

С. У яких фестивалях брали участь?
Я. «Пісенна мрія» (Одеса), «Дикий мед» (Львівщина), «Булат» (Суми), «Редкая птица» (Запоріжжя).

С. Які ваші улюблені пісні?
Я. «Он уехал прочь на ночной электричке…»

С. У яких містах побували з концертами?
Я. У Запоріжжі, Полтаві, Херсоні, Києві. Збираємось до Миколаєва та Львова.

С. Як ви відноситесь до політики?
Я. Ніяк не відносимось Я цікавлюсь політикою.
Денис. Я – ні.

С. Чи зможе Президент підняти культуру в країні?
Я. Так!

С. На скільки пісень вистачає натхнення від однієї дівчини?
Я. Ну, якщо підрахувати… За останні два роки дуже подобалися 4 дівчини. З Денисом за цей період ми написали десь 20 пісень. У середньому виходить по 5 пісень на кожну дівчину

С. Коли будете грати своє?
Я. Ми завжди граємо своє, справжнє, незважаючи на тенденції в суспільстві.

С. Чи потрібно одружуватися? Запитання обом.
Я. Маєте на увазі шлюб один з одним? А якщо серйозно, то я за шлюб. Шлюб – це чудово! Кохання – це чудово! Слава Богові, що Він придумав кохання!

Ось такі веселі та романтичні хлопці з дуету «Пліч-о-пліч» виступали у клубі «Штрих». Концерт тривав дві години, але захоплені грою слухачі й музиканти навіть не помітили, як сплинув час. Усім хотілося якомога довше залишитися в атмосфері дружньої компанії та душевної бардівської пісні.

Фото з вечора можна подивитися на сайті Наукової бібліотеки ДНУ в фотогалереї.

Відео 1
Відео 2
Відео 3

 

Матеріал підготувала
Оксана Шаровська