НАШІ ДАРУВАЛЬНИКИ

2012 рік

Читацькі дарунки залишаються важливим джерелом комплектування нашої книгозбірні.

У травні наукова бібліотека одержала безоплатно, в дарунок, приватні бібліотеки В. К. Якуніна, професора історичного факультету, В. Ю. Шевцова, доцента фізико-технічного факультету, випускника ДНУ О. С. Завгороднього.

Подаровані колекції книг з історії України та Росії, філософії, політології, підручники і монографії з фізики і математики, художня література доповнюють основні фонди бібліотеки та відновлюють раніше втрачені документи. Читачі знайдуть цікаві публікації, які були відсутні в НБ ДНУ.

Окремої уваги заслуговує дарунок раритетних видань, одержаних від співробітника фізико-технічного факультету І. А. Пятака. Це книги початку ХХ ст., які належали його батькові – військовому лікарю Пятаку Авдію. Зокрема, книги И. Ранке «Человек. Т. 1, 2. СПб., 1902», «Итоги науки в теории и практике / под ред. М. М. Ковалевского. Т. 6. 1912», Полевой П. Н. «История русской словесности. Т. 3. СПб., 1900». Вказані видання будуть передані до відділу рідкісних книг.

Випускники біолого-екологічного факультету подарували 19 підручників І. О. Огінової та О. Є. Пахомова «Теорія еволюції», які будуть використані не тільки біологами, але й психологами, політологами, істориками. Свої авторські примірники подарували С. О. Шугуров, Е. П. Гончаренко, Н. В. Богиня.У I кварталі 2012 р. фонди бібліотеки поповнилися науковою, навчальною та художньою літературою. Вагомий внесок зробили викладачі та студенти кафедри української літератури та кафедри української мови (доц. Олійник Н.П., доц. Левун Н.В.), викладачі історичного факультету (проф. Світленко С.І., доц. Тесленко Д.Л., доц. Репан О.А., доц. Кавун М.Е.). Тематика цих видань присвячена розвитку української культури та краєзнавчим дослідженням.

Цінними є дарунки доцента геолого-географічного факультету, проедставника ProGEO в Україні Манюка В.В., присвячені геологічним пам’яткам України (3 томи).

Викладач механіко-математичного факультету Пашковська Н.Д. передала до фондів унікальне зібрання книг серії «Жизнь в поэзии».

Від Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги (голова проф. Грицан Ю.І.) одержано 50 примірників «Червоної  книги Дніпропетровської області (тваринний світ)». Це фундаментальне видання містить відомості про 424 види рідкісних і зникаючих тварин нашого краю, і є продовженням першої книги про рослинний світ Дніпропетровщини. Видання здійснено вченими ДНУ і є вичерпним краєзнавчим довідником.

Від студентів та викладачів факультету  біології, екології та медицини надійшов підручник «Теорія еволюції» (авт. Огінова І.О., Пахомов О.Є.), який стане в нагоді не тількі студентам факультету, але й психологам, геологам та іншим спеціалістам.
Для читачів університету редколегії українських збірників «Ейдос» та «Український голокост» надіслали свої видання (проф. Колесник І.І., проф. Мицик Ю.А.).

Плідними є зв’язки бібліотеки з читачами, які мешкають у Росії. Член Спілки письменників Росії Ганна Перекрестова передала наступні 6 томів своїх творів, в яких авторка яскраво і грамотно об’єднує поетичним словом християнське вчення і сокровенні людські почуття. У віршах Г. Перекрестової проявляється широка ерудиція, майстерність поета. ЇЇ вірші витончені, наповнені філософськими роздумами, написані прекрасною російською мовою.

Бібліотека щиро дякує усім дарувальникам за помітний внесок у поповнення фондів та підтримку, так необхідну на сучасному етапі.


Фото Н. Ніколаєвської.

На головну