Зустріч з Максимом Едуардовичем Кавуном у молодіжному клубі «Штрих»
     Коли: 27 травня 2010 року з 17.00 до 20.00.
     Де: читальна зала гуманітарних наук Наукової бібліотеки ДНУ.
     Що: презентація книги М.Е. Кавуна «Сади і парки в історії Катеринослава-Дніпропетровська».
      У молодіжному клубі «Штрих» у рамках презентації книги «Сади і парки в історії Катеринослава-Дніпропетровська. Книга 1. Парк імені Т.Г. Шевченка» відбулася зустріч з кандидатом історичних наук, доцентом ДНУ ім. О. Гончара, членом Національної спілки краєзнавців України Максимом Едуардовичем Кавуном
     
      Максим Едуардович наголосив, що презентована книга є новим форматом літератури, адже створена на стику науки та туризму. Вона написана у жанрі есе популярною мовою, тому може зацікавити як істориків, краєзнавців, екскурсоводів, так і пересічних читачів.
     
      У передмові зазначається: «У книзі вперше цікаво представлена історія центрального парку імені Т.Г. Шевченка в місті Дніпропетровську. Автор, поєднуючи завдання краєзнавця, історика-урбаніста, історика архітектури та культуролога, дослідив історію формування парку як пам’ятки садово-паркового мистецтва та культурно-рекреаційного об’єкту. Проаналізована роль парку в урбаністичному культурному ландшафті з ХVІІІ до початку ХХІ ст. книга ілюстрована унікальними фото- й картографічними матеріалами, більшість з яких публікується вперше.
     
Книга буде корисною учням, студентам, педагогам, історикам, краєзнавцям, працівникам туристичної сфери й усім, хто цікавиться історією Катеринослава-Дніпропетровська».
     
У книзі подається слово автора: «Предлагаемая Вашему вниманию книга стала результатом десятилетней поисковой и исследовательской работы автора. Идея серии по истории парков Екатеринослава-Днепропетровска возникла в 1998 – 2001 гг., когда удалось обнаружить в архивах Санкт-Петербурга и Москвы большое количество неизвестных источников ХVІІІ – ХІХ веков. Значительный материал для книги дали архивы и библиотеки Днепропетровска, а также местная пресса конца ХІХ – ХХ веков.
     
Автор старался максимально полно представить язык очевидцев и документов минувших эпох, подтвердить информацию нужными ссылками на источник. Это помогло избежать повторения расхожих исторических мифов».
     
Протягом майже двох годин Максим Едуардович розповідав цікаві подробиці створення книги, зібрання матеріалів, безпосередньо історію заснування і розвитку парку ім. Т.Г Шевченка з середини ХVІІІ століття й до сьогодні, історію виникнення садово-паркового мистецтва з найдавніших часів. Особливу увагу слухачів привернула розповідь про підземні ходи Потьомкіна.
     
Також перед присутніми виступила директор видавництва «Герда» Ольга Василівна Винниченко. Вона повідомила про плани видавництва опублікувати книги з історії створення всіх парків Дніпропетровська.
     
Співробітник читальної зали гуманітарних наук Ольга Михайлівна Сюх підготувала цікаву виставку книг і періодичних видань «Сад у країні душі», на якій було представлено значну кількість рідкісних видань. Своєю яскравістю виставка привернула увагу всіх присутніх.
     
Дякуємо Максиму Едуардовичу за пізнавальну лекцію і сподіваємося на нові зустрічі!
Матеріал підготувала
Оксана Шаровська